Wystawy fotograficzne autorstwa Celiny i Wojciecha Chmiel

Z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, Sandomierskie Centrum Kultury pragnie pokazać piękno i tradycję naszego kraju, organizując dwie wystawy fotograficzne.

Już w przyszły czwartek tj. 8 listopada, zapraszamy serdecznie na wernisaż wystawy pt. "Polskie pejzaże w obiektywie Wojciecha Chmiel” o godz. 18.00 do Iluzjon Art Cafe (przy Sandomierskim Centrum Kultury, Rynek 25/26), natomiast w Porcie Kultury będą Państwo mieli możliwość podziwiania wystawy fotograficznej pt. "Polskie muzea skansenowskie w obiektywie Celiny i Wojciecha Chmiel,  z udziałem członków zespołu Sędomir.”

Ekspozycje będą dostępne dla zwiedzających od 8 listopada do 6 grudnia br.

***

Wojciech: fotografią zajmuję się od trzydziestu lat. Swoją przygodę zaczynałem od aparatów analogowych, sam wywoływałem zdjęcia. Największą przyjemność sprawia mi fotografowanie architektury, krajobrazu i relacjonowanie wydarzeń.

W moich pejzażach staram się ukazać piękno polskiej natury. Moją myślą przewodnią w tworzeniu fotografii jest uchwycenie światła, barw oraz ulotnych zjawisk natury.

Celina: fotografią pasjonuję się od dziesięciu lat , tą pasją zaraził mnie mój mąż. Najbardziej lubię fotografować przyrodę makro, portrety, fotografię rodzinną i folklor.

 

"Polskie muzea skansenowskie, znalazły się w kręgu naszych zainteresowań, ze względu na uczestnictwo naszych dzieci w szkolnym zespole ludowym "Sędomir". Towarzyszymy im podczas rozmaitych wyjazdów, konkursów i przeglądów. Opiekun grupy zaproponował nam również współpracę przy dokumentacji oraz promocji działalności zespołu. Ponadto interesuje nas temat obyczajowości, obrzędów, muzyki i strojów ludowych.

Fotografia stanowi dla nas sposób na zatrzymanie czasu, piękna i emocji."

Celina i Wojciech Chmiel