Port Kultury znajduje się w prawobrzeżnej części Sandomierza (ul. Portowa 24) i jest placówką powstałą w miejscu byłego Centrum Rekreacji. Sandomierskie Centrum Kultury, po przejęciu tego obiektu w styczniu 2017 roku, zamierza stworzyć i umożliwić mieszkańcom Sandomierza oraz okolic różnorodną formułę uczestnictwa w kulturze, wzbogacając ofertę o gamę zajęć zarówno dla dzieci, młodzieży, jak i dla dorosłych. W niedalekiej przyszłości planowany jest także remont budynku wraz z modernizacją pomieszczeń w ramach programu rewitalizacji Sandomierza na lata 2016-2023.

Działania Portu Kultury zorientowane są na rozpoznawanie, rozbudzanie i zaspokajanie potrzeb oraz aspiracji kulturalnych, tworzenie, upowszechnianie oraz promowanie aktywnego i kreatywnego uczestnictwa w kulturze, organizowanie wydarzeń kulturalnych, animację czasu wolnego (również podczas wakacji i ferii zimowych) oraz integrację społeczności lokalnej. W obiekcie odbywają się m.in. zajęcia muzyczne, teatralne, plastyczne, edukacyjne, hobbystyczne oraz rekreacyjne.

Oferta placówki obejmuje również wynajem pomieszczeń wraz z pełnym wyposażeniem na organizację spektakli, koncertów, prób zespołów muzycznych, zajęć edukacyjnych, szkoleń, pokazów, wykładów i prelekcji. W Porcie Kultury znajdują się zarówno mniejsze pracownie, jak i sala kameralna oraz duża sala widowiskowa ze sceną i widownią na 195 miejsc. W holu głównym funkcjonuje również galeria wystawiennicza, gdzie prezentowane są prace plastyczne oraz fotograficzne autorstwa zarówno profesjonalistów, jak i amatorów.

W obiekcie mieści się również filia nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Jana Długosza, Świetlica Środowiskowa oraz Koło Wędkarskie nr 33 PZW, z których oferty korzystają mieszkańcy zarówno prawobrzeżnego jak i lewobrzeżnego Sandomierza.

Aby poznać Państwa oczekiwania co do oferty, jaką staramy się stworzyć dla mieszkańców Sanodmierza, prosimy o wypełnienie załączonej poniżej ankiety i przesłanie jej na adres e-mail: kk@esceka.pl


W trosce o wzajemne bezpieczeństwo prosimy
o zachowanie wymaganego 
reżimu sanitarnego:

1.Przed wejściem do obiektu nakazuje się skorzystanie z płynu dezynfekującego do rąk przez wszystkie osoby wchodzące.
2.W grupie może przebywać określona liczba uczestników zależnie od powierzchni sali lub pracowni.
3. Należy zachowywać dystans między sobą – minimum 2 m.
4. W zajęciach nie mogą uczestniczyć dzieci i młodzież oraz dorośli, którzy są objęci kwarantanną lub izolacją albo mają objawy choroby zakaźnej.
5. W zajęciach nie mogą uczestniczyć osoby, które w ciągu ostatnich 14 dni miały kontakt z osobą chorą z powodu infekcji wywołanej koronawirusem lub podejrzaną o zakażenie.
6. Uczestnicy zajęć do Portu Kultury są przyprowadzani/odbierani przez osoby zdrowe.
7. Obowiązuje zakaz korzystania z szatni.
8. Płatności gotówką lub przelewem na wskazane konto bankowe.
9. Przestrzeganie zaleceń obsługi obiektu.

Więcej informacji:
www.esceka.pl/news/orodek-promocji-aktywnoci-kulturalnej-oraz-port-kultury-ponownie-otwarte-dla-uczestnikow-zaj

 

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą:

 

ZAJĘCIA PROWADZONE PRZEZ ANIMATORKI STACYJKOWO:
Kreatywne zajęcia plastyczne


Godziny otwarcia obiektu:
poniedziałek-piątek, godz. 09:00-21:00
sobota, godz. 10:00-18:00

***

Port Kultury
ul. Portowa 24
27-600 Sandomierz
tel. 15 644 50 74

kierownik@esceka.pl – administracja, wynajem sal
kk@esceka.pl – organizacja wydarzeń, program zajęć
kapelmistrz@esceka.pl 
- kapelmistrz Sandomierskiej Orkiestry Dętej

 

Załączniki:

Grudzień 2020
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3