Koncert i spektakl taneczny „NAZNACZONE”

Sandomierskie Centrum Kultury zaprasza na koncerty i spektakle pt. „NAZNACZONE” w wykonaniu FT PARADOX, które odbędą się 14-15 kwietnia br., godz. 17.30 Porcie Kultury (ul. Portowej 24 w Sandomierzu).

Wstęp wolny!

„NAZNACZONE”
Reżyseria i scenariusz: Monika Magda

Taneczne przedstawienie w choreografii Moniki Magdy, głównego choreografa formacji tanecznej oraz Doroty Koprowskiej i tancerek najstarszej grupy PARADOX I.

Spektakl opowiada o człowieku w kontekście relacji międzyludzkich, jego codzienności pełnej najróżniejszych emocji, dylematów oraz decyzji podejmowanych każdego dnia. To opowieść o smutkach i radościach, codziennej walce o sprawy małe i wielkie, zmęczeniu, zwątpieniu, wreszcie nadziei, której nie wolno nam utracić.

Główną ideą twórczyni spektaklu jest przypomnienie podstawowych wartości, którymi warto kierować się w życiu, a o których tak łatwo dziś zapomnieć.

Podczas seansu, widzowie zatrzymają się na chwilę by wspólnie poszukać odpowiedzi na najważniejsze pytania: czy warto być dobrym, lojalnym i uczciwym oraz czy wolność i czyste sumienie jeszcze dla nas coś znaczą? Czy potrafimy pielęgnować w sobie skromność i pokorę oraz być wdzięcznym za to, co mamy? Jak długo i z jakim skutkiem złość i nienawiść są w stanie kierować człowiekiem? Czy potrafimy odłożyć na bok wygodne osądy, by wsłuchać się w drugiego człowieka i zrozumieć jego historię?

Nie ważne jak nisko upadamy i jak daleko błądzimy. Ważne by podnosić się i podejmować trud bycia lepszym dla siebie i innych. Każdego dnia, mamy nowa szansę. Wykorzystajmy ją i nie traćmy nadziei. Ona umiera ostatnia...

Zapraszamy Was w taneczną podróż po ludzkich emocjach.
Zapraszamy na opowieść o nas samych.

Opracowanie tekstu: Anna Wiater