Zapraszamy na zajęcia ruchowe prowadzone przez profesjonalnych instruktorów w Ośrodku Promocji Aktywności Kulturalnej w Sandomierzu.

AEROBIK

 

  • Wtorek, godz. 19:00-20:00
  • Czwartek - step-aerobik, godz. 19:00-20:00  

Liczba miejsc ograniczona!

Zapisy: 

Ośrodek Promocji Aktywności Kulturalnej
ul. Armii Krajowej 1
15 644 50 95
opak@esceka.pl

 


PILATES

 

PILATES – to kompleksowy system ćwiczeń, który traktuje ciało całościowo. Koncentruje się na pracy mięśni głęboko położonych, angażuje nie tylko ciało, ale i umysł oraz oddech. Pomaga w redukcji stresu. Ćwiczenia z pilatesu to przede wszystkim precyzyjna praca fizyczna, olbrzymia kontrola ciała wynikająca z oddechu, wyciszenia i koncentracji umysłu.

Celem metody jest osiągnięcie właściwej równowagi mięśniowej, poprzez wzmocnienie mięśni słabszych i rozciąganie tych, które są zbyt krótkie. Inaczej mówiąc to poprawa ogólnego stanu zdrowia i sprawności fizycznej. ,,Trzydziestolatek będący w złej formie fizycznej jest starym człowiekiem. Sześćdziesięciolatek, który jest w dobrej formie fizycznej pozostaje młody” (J. H. Pilates). W metodzie tej koncentrujemy się na środku ciała, który nazwany został przez jego twórcę J. Pilatesa Powerhouse czyli centrum mocy całego ciała, które zbudowane jest z mięśni głębokich odpowiadających za stabilizację i ruchomość kręgosłupa. Silne ,,centrum” zapewnia prawidłowe funkcjonowanie kręgosłupa, lepsze czucie ciała oraz poprawę sylwetki.

Dla kogo pilates?

- dla osób, które prowadzą siedzący tryb życia lub muszą przyjmować w pracy niewygodne, obciążające kręgosłup pozycje,
- dla osób, które chcą schudnąć i traktują ćwiczenia jako uzupełnienie diety,
- dla osób z problemami kręgosłupa i stawami,
- dla osób po urazach i kontuzjach,
-dla kobiet chcących odzyskać formę po porodzie,
-dla wszystkich, którzy zajmują się sportem zawodowo lub amatorsko, jako forma wspomagająca i poprawiająca efekty treningowe oraz zapobiegająca urazom,
- dla każdego niezależnie od wieku.

Na poziomie początkującym lekcja pilates skupia się na znalezieniu pozycji neutralnej, nauce oddechu i podstawowych ćwiczeń. Głównym celem zajęć na tym etapie jest nauka czucia mięśni głębokich – ich prawidłowego napinania i rozluźniania. Ćwiczenia wykonywane są wolno w rytm oddechu z maksymalną koncentracją na technice. Liczba powtórzeń jest mała najważniejsza jest dokładność i precyzja wykonania ruchu.  

Zajęcia odbywają się w środy godz. 18.45 w Ośrdoku Promocji Aktywności Kulturalnej (ul. Armii Krajowej 1 w Sandomierzu).

Poziom zaawansowany przeznaczony jest dla uczestników zajęć pilates, którzy odbyli wcześniejsze szkolenie na poziomie początkującym (około 20 lekcji), czują pracę mięśni głębokich, opanowali pozycje wyjściowe do ćwiczeń we wszystkich płaszczyznach. Tempo ćwiczeń jest większe, dodawane są modyfikacje do ćwiczeń już znanych, wprowadzane są nowe ćwiczenia.

Zajęcia odbywają się:

  • poniedziałek, godz. 17:45

Rodzaje lekcji pilates:

Pilates 1 + Zdrowy kręgosłup – raz w tygodniu środa (poziom dla początkujących)

Pilates 2 – 2 razy w tygodniu poniedziałek i czwartek (poziom zaawansowany)

Istnieje możliwość wykupienia indywidualnych lekcji z instruktorem Barbarą Złotek-Węgrzynowską (tel. 696 188 101). Osoby zainteresowane takimi zajęciami prosimy o kontakt w godzinach popołudniowych.

Opłata:

15 zł - jednorazowe wejście
40 zł - karnet za 1/2 miesiąca
70 zł - karnet miesięczny

60 zł/godz. - indywidualne spotkanie
40zł/godz. - zajęcia z instruktorem do 2 osób

Opłaty należy dokonać w biurze OPAK do 10 dnia każdego miesiąca.

Na zajęciach obowiązuje lekka, sportowa odzież, ręcznik, woda.

Przed rozpoczęciem zajęć, nowi uczestnicy są zobowiązani do podpisania oświadczenia o braku przeciwwskazań zdrowotnych do udziału w zajęciach ruchowych (do pobrania).

Zapisy: 
Ośrodek Promocji Aktywności Kulturalnej
ul. Armii Krajowej 1 w Sandomierzu
15 644 50 95
696 188 101
opak@esceka.pl

Liczba miejsc ograniczona!

Uczestnictwo w zajęciach jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu dostępnego na stronie www.esceka.pl.

Załączniki: