Wernisaż wystawy fotograficznej autorstwa Ewy Sierokosz

Serdecznie zapraszamy na wystawę fotograficzną autorstwa Ewy Sierokosz pt. „Kobiety z kart historii”, której wernisaż odbędzie się 8 marca 2019 r. o godzinie 17:00 w Iluzjon Art Cafe (przy Sandomierskim Centrum Kultury, Rynek25/26).

Ekspozycja będzie dostępna dla zwiedzających od 8 marca do 4 kwietnia 2019 r.

Wstęp wolny!

***

Ewa Sierokosz z d. Kossowska, rodowita sandomierzanka, artysta fotografik Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej nr legitymacji 293. Od 1972 roku pracuje w zakładzie fotograficznym odziedziczonym po rodzicach w Sandomierzu.

Od najmłodszych lat zapoznawała się z różnymi technikami fotograficznymi. Z pasją fotografuje ludzi, pejzaże, przyrodę i ukochany Sandomierz. Stara się utrwalić wszystko, co warte jest zatrzymania w kadrze, chwile tworzone przez naturę, niepowtarzalne, urzekające, dające wiele niezapomnianych doznań.
Współzałożycielka Sandomierskiego Towarzystwa Pasjonatów Fotografii w Sandomierzu. Autorka wielu wystaw organizowanych w kraju i zagranicą - Australia, Austria, Indie, Qatar, Francja i Polska.
Uczestniczka wielu konkursów fotograficznych, za które została trzykrotnie odznaczona srebrnymi medalami.
Decyzją Kapituły Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej Stowarzyszenia Twórców - została uhonorowana Medalem „Za Zasługi dla Fotografii Polskiej”. Odznaczenie przyznane jest przez Kapitułę Fotoklubu RP - w 100 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości (1918 - 2018).