Wernisaż wystawy fotograficznej autorstwa Anety Oraniec-Ginał

W piątek 7 kwietnia o godz. 18.00 w Iluzjon Art Cafe odbył się wernisaż wystawy fotograficznej autorstwa Anety Oraniec-Ginał pt. „…przyroda Bokehem malowana…”.

Autorka pochodzi z Ożarowa, obecnie mieszka i pracuje w Kielcach. Z wykształcenia jest biologiem, z zamiłowania fotografem i twórcą rękodzieła. Jako jedna z nielicznych osób w Polsce zajmuje się filcowaniem na sucho. Zainteresowanie fotografią narodziło się podczas dokumentacji życia owadów w czasie trzyletnich badań do pracy magisterskiej. Od maja 2016 roku prowadzi własną działalność zajmującą się reportażem okolicznościowym, fotografią dziecięcą i fotografią produktu. Prowadzi blog i strony internetowe, a jej prace zarówno te fotograficzne, jak i rękodzielnicze można zobaczyć tutaj:
anett-art.pl
anett-art.blogspot.com
www.facebook.com/anett.art.fotografia

Prace zaprezentowane na wystawie wykonano pełnoklatkową lustrzanką i obiektywem stałoogniskowym, z mocowaniem M42 i ogniskową 58 mm. Rezultatem jest dwadzieścia prac o wymiarach 35/50 cm i tematyce przyrodniczej. Ich prezentacja na płótnie ma za zadanie podkreślić uwielbiany przez autorkę efekt miękkiego rozmycia tła tzw. BOKEH.

Autorka podczas wernisażu podkreśliła: „…w wolnym czasie fotografuję przyrodę, dlaczego? Ponieważ fascynuje mnie to, że jest nieujarzmiona, nieprzewidywalna a zarazem dostojna”.

Wśród fotografii zaprezentowanych na wystawie zobaczymy pracę pt. „Coffee” wyróżnioną przez:
1. A-Z TOP Photo Magazine-Kuźnia Fotograficzna
2. Kaleidos-Art&Sensations
3. Saal Digital Polska

Przedstawienie fotografii na płótnie i ich przemyślane rozmieszczenie tworzą wyjątkową i niepowtarzalną kompozycję, przenosząc zwiedzających na łono natury.

Myślę, że przedstawione zdjęcia mają surrealistyczny charakter. Ukazują przyrodę w zupełnie innym wymiarze, odmienną od tej jaką widzimy na co dzień. Efekt bokeh stosowany przez Panią Anetę uważam za bardzo interesujący.” – powiedział jeden z gości obecnych na wernisażu.

Wystawę można podziwiać od 7 kwietnia do 5 maja 2017 roku w Iluzjon Art Cafe.

Zapraszamy wszystkich serdecznie.