Wernisaż "Pani Mróweczka w Sandomierzu" - relacja

5 kwietnia 2019 r. o godzinie 17.00, w Iluzjon Art Cafe przy Sandomierskim Centrum Kultury, odbyła się promocja Wydanej przez PA WYDAWNICTWO książeczki pt. „Pani Mróweczka w Sandomierzu”.
 

Spotkaniu towarzyszyło otwarcie wystawy przedstawiającej ilustracje z wnętrza albumu. Przebiegło ono w bardzo miłej i pełnej pozytywnej energii atmosferze. Licznie przybyli goście już przy wejściu kupowali książeczki i otrzymywali w nich autografy od autorów. Wydarzenie rozpoczął Dyrektor Sandomierskiego Centrum Kultury Wojciech Dumin witając wszystkich przybyłych gości. Słowa uznania wyraził Burmistrz Miasta Marcin Marzec, który również był obecny.

Oto wrażenia, jakie po spotkaniu wypłynęły z serc autorów, którzy z ogromnym zaangażowaniem stwarzali dzieło, jakiego do tej pory w Sandomierzu jeszcze nie było:

„Piątkowe popołudnie sprawiło, że spotkaliśmy mnóstwo życzliwych nam ludzi. Opowiadaliśmy o Mrówce, o tym jak powstała, o Marysi, która stworzyła postacie, które potem uszyliśmy w Pluszaku.

Opowiadaliśmy o tym, dlaczego chcemy tworzyć książkę artystyczną, która ma wprowadzić dziecko w przygodę z literaturą i ma wyposażyć małego człowieka w instynkt , dzięki któremu nikt nie będzie w stanie mu w przyszłości narzucić, co jest dobrą sztuką. Będąc już dorosłym będzie już wiedziało na pewno. Żadna komercja nie będzie mu zagrażać.

Zaprosiliśmy do oglądania ilustracji, do nabywania książek, kart edukacyjnych, kubeczków i oczywiście maskotek.

Dla dzieci ukryliśmy na Starówce 3 skarby – ogromne pudła, w których ukryte były właśnie maskotki. Wszystkie zostały bardzo szybko znalezione.  

Opowiadaliśmy o naszych planach na przyszłość, o projektach, które mamy zamiar zrealizować… Następne miejsce, do którego pojedzie Mrówka to będzie Zakopane. Tam spotka nowych przyjaciół a naszym młodym czytelnikom pokaże góry i Zakopane.

Drugi cykl książeczek, będzie poświęcony ludzkiemu ciału i zdrowiu oraz temu, jak należy o nie dbać.”

My już nie możemy się doczekać kolejnego wydania a tymczasem zapraszamy Państwa na zakupy. Książeczkę, jej bohaterów, czyli maskotki Panią Mróweczkę, Pana Rybę, Węża Wędrowniczka Podróżniczka oraz kubeczki można nabyć w Centrum Informacji Turystycznej Rynek 20 w Sandomierzu.

Cieszymy się, że mogliśmy pomóc w organizacji promocji, produktów związanych z naszym pięknym miastem, spotkania autorów z tak licznie przybyłą na okoliczność publicznością, inicjatywie, która ma na celu budowanie wrażliwości, ciekawości i otwartości w młodych ludziach. Dziękujemy autorom Pani Anicie Wożniak, która napisała tekst, Panu Piotrowi Marysi i Frankowi Bednarskim, którzy stworzyli projekt graficzny, dziękujemy wszystkim pozostałym osobom za ich wkład, zaangażowanie i pomoc przy realizacji projektu.
 

Wystawa w Iluzjon Art. Cafe będzie gościła do maja, a kto wie - może i dłużej.
 

Zapraszamy - wstęp wolny.