Spotkanie inaugurujące projekt pt. „Menu Kultury – edukacja kulturowa na serio” – relacja

"Projekt MENU KULTURY – edukacja kulturowa na serio" już wystartował. Oficjalna inauguracja naszych działań miała miejsce 4 lipca w Gminnym Ośrodku Kultury w Łoniowie. Na uczestników spotkania czekały nie lada atrakcje przygotowane przez organizatorów wydarzenia. Pierwszym wyzwaniem, z jakim zmierzyli się uczestnicy, było malowanie ogromnego napisu - Menu Kultury, do którego bardzo chętnie włączyli się również dorośli. Kolejny punkt programu stanowiły rozśpiewane warsztaty plastyczno - muzyczne. Później przyszedł czas na tańce integracyjne, warsztaty fotograficzne, teatralne, a także budowanie kreatywnych konstrukcji. Zwieńczeniem spotkania było wspólne grillowanie. Warsztaty wywołały wiele uśmiechów na twarzach uczestników. Dzieciaki mogły nie tylko rozwinąć swój talent, ale także miło spędzić czas i poćwiczyć pracę w grupie.

Kolejne warsztaty plastyczne i fotograficzne – już 11 i 12 lipca. Tym razem spotykamy się o godzinie 10:00, 13:00 i 15:00 w Muzeum Okręgowym w Sandomierzu. 

Zapisy trwają, zapraszamy!

Zapraszamy do śledzenia naszego profilu na Facebooku, gdzie znajdziecie wszystkie szczegóły na temat planowanych przez nas działań: www.facebook.com/menukultury

Projekt pt. „Menu Kultury — edukacja kulturowa na serio” skierowany jest do dzieci i młodzieży z powiatu sandomierskiego, zamieszkujących zarówno miasto Sandomierz, jak i tereny okolicznych gmin wiejskich. Projekt jest odpowiedzią na kilka problemów zdiagnozowanych na podstawie wielu lat doświadczeń w pracy edukacyjnej twórców niniejszej inicjatywy, takich jak pasywność i brak poczucia sprawczości, nieśmiałość, brak samodzielności w myśleniu i działaniu, stereotypy i bariery na linii miasto — wieś. W proponowanym „Menu Kultury” znajdą się warsztaty z wielu dziedzin kultury, w tym sztuki, teatru, filmu, fotografii, muzyki oraz turystyki.

Projekt wystartował 4 lipca w Gminnym Ośrodku Kultury w Łoniowie, zakończenie planowane jest natomiast 27 lipca w Sandomierzu.

Projekt „Menu Kultury — edukacja kulturowa na serio” realizowany jest w ramach Programu Świętokrzyskiej Akademii Edukacji Kulturowej przez Muzeum Okręgowe w Sandomierzu, Sandomierskie Centrum Kultury, Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze Oddział w Sandomierzu, Urząd Miejski w Sandomierzu, Fundację Haereditas Sancti lacobi, Gminną Bibliotekę Publiczną w Obrazowie, Gminny Ośrodek Kultury w Łoniowie, Stowarzyszenie „Cztery Źródła”, Stowarzyszenie „Virtus” w Samborcu, Stowarzyszenie Miłośników Wsi Bogoria Skotnicka, Ogród Inspiracji u Przybyszów oraz przez niezależnych animatorów kultury – Jagodę Szczęsną, Iwonę Ordon oraz Martę Szpyrę.

Zapisy i informacje:
Muzeum Okręgowe w Sandomierzu
tel./sms: 698 637 318
email: edukacja@zamek-sandomierz.pl

Gminna Biblioteka Publiczna w Obrazowie
tel. 509 273 870
email: gbp.obrazow@interia.pl

Gminny Ośrodek Kultury w Łoniowie
tel. 15 866 99 68
email: gokloniow@interia.pl