Recital pt. „Byle nie o miłości” – relacja

W niedzielę 11 lutego 2018 roku o godz. 18.00 w Sali Rycerskiej Zamku Królewskiego w Sandomierzu miał miejsce koncert walentynkowy o przewrotnym tytule „Byle nie o miłości”.

Koncert poświęcony był wybitnej polskiej poetce Agnieszce Osieckiej. Ten wyjątkowy recital stworzyli znakomici artyści. Piosenki Agnieszki Osieckiej zaśpiewała Nula Stankiewicz – piosenkarka, z wykształcenia pedagog, z zamiłowania – obserwatorka życia. Na scenie towarzyszył jej Janusz Strobel – wybitny gitarzysta, kompozytor i aranżer oraz Andrzej Jagodziński – artysta wszechstronny, pianista jazzowy, waltornista, akordeonista, kompozytor, aranżer i pedagog.

Koncert był wyjątkowym wydarzeniem, gdyż został stworzony z niezwykłą starannością i wrażliwością. Choć poetka nie żyje już od ponad 20 lat – słuchacze mieli wrażenie, że jest ona wśród nich obecna, że prowadzi swój własny koncert, że nigdy nie odeszła. To wszystko za sprawą fragmentów wywiadów z Agnieszką Osiecką, które były prezentowane pomiędzy utworami. Filmy te zostały wybrane z niezwykłą precyzją i wstawione dokładnie tam, gdzie być powinny. Zbudowały one niesamowity klimat recitalu i były łącznikiem pomiędzy piosenkami – tymi znanymi, ale odmienionymi poprzez aranżacje jak i tymi, które są prawie nieznane, bo zostały znalezione przez Janusza Strobla w zakamarkach radiowych archiwów.

Koncert został ciepło przyjęty i doceniony przez licznie zgromadzoną w Sali Rycerskiej sandomierską publiczność. Wyrazem uznania i podziwu dla artystów były owacje na stojąco, które rozbrzmiały po zakończeniu recitalu.

Organizatorami wydarzenia byli: Sandomierskie Centrum Kultury, Urząd Miejski w Sandomierzu oraz Muzeum Okręgowe w Sandomierzu.