Koncert duetu YANISTAN - Kasprowicz i Marinczenko - relacja

W piątek 9 października o godz. 20.00 w Lapidarium pod Ratuszem odbył się koncert duetu YANISTAN, w poetyckim repertuarze wystąpili Janusz Kasprowicz i Stanisław Marinczenko. Muzyczny wieczór odbył się w kameralnym gronie, skupiając prawdziwych wielbicieli piosenki poetyckiej. W programie koncertu znalazły się utwory autorstwa Włodzimierza Wysockiego, Jacka Kaczmarskiego czy Przemysława Gintrowskiego, pieśni błatne oraz autorskie.

Koncert rozpoczął się utworem „Skrzypiące glany” z pierwszej płyty duetu pt. „Ostatni etap”, który był zapowiedzią intrygującego i niebanalnego wieczoru. Muzyczną część wydarzenia, idealnie dopełniły opowieści i anegdoty nawiązujące do poszczególnych utworów. Oczywiście nie obyło się bez bisów, na zakończenie tego klimatycznego występu.

Koncert odbył się zgodnie z obowiązującym reżimem sanitarnym. Cieszymy się, że względy bezpieczeństwa nie popsuły zabawy naszej publiczności. Dziękujemy wszystkim za przybycie i zapraszamy do udziału w kolejnych propozycjach kulturalnych Sandomierza.