Zabawy 100 lat temu i dawniej

Serdecznie zapraszamy dzieci w wieku 6-12 lat na zajęcia „Zabawy 100 lat temu i dawniej...”, które poprowadzi Aleksandra Członka – stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w roku 2016 z projektem "Pieśni przekazane - pieśni niezapomniane", wokalistka i instrumentalistka folkowych projektów muzycznych: Kipikasza oraz Dziadowski Projekt, jedna z realizatorek projektu Mały Kolberg.

Spotkania odbędą się 22-23 lutego br. w godz. 13.00-14.30 w Ośrodku Promocji Aktywności Kulturalnej przy ul. Armii Krajowej 1 w Sandomierzu w ramach akcji „Zima w Mieście 2018”.

Zajęcia mają na celu zapoznać dzieci z dawnymi zabawami taneczno-ruchowymi, dawnymi piosenkami, zwyczajami i tradycjami. Uczestnicy zajęć zostaną wprowadzeni w świat naszych przodków, w którym dowiedzą się o tym, co, kiedy, i w jakim celu dawniej śpiewano, jak się bawiono. Poznają zabawy korowodowe, zapoznają się z tradycyjną muzyką i zwyczajami, także pochodzącymi z naszego regionu.

Zapisy:

Ośrodek Promocji Aktywności Kulturalnej
15 644 50 95
opak@esceka.pl

Więcej informacji na temat zajęć pod numerem telefonu: 691 123 451, e-mail: przyspiewka@gmail.com oraz www.facebook.com/events/139559126857248/
Warsztaty odbywają się we współpracy z Sandomierskim Centrum Kultury.

***

W dobie Internetu, komputerów i telewizji dzieci spędzają wiele czasu samotnie, przed ekranami, nie zdając sobie sprawy z tego jak ważna, kształcąca i interesująca jest interakcja z rówieśnikami. Podczas warsztatów będą mogły poznać zabawy, w jakie dawniej się bawiono oraz zintegrować w grupie rówieśniczej.

Warsztaty realizowane są w ramach ogólnopolskiego projektu MAŁY KOLBERG, który „powstał po to, by kształcić postawę uważności na korzenie, tradycję, przekazy dziadków i babć już u najmłodszych dzieci.”

http://www.akademiakolberga.pl/project/malykolberg/

Aleksandra Członka – stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w roku 2016 z projektem "Pieśni przekazane – pieśni niezapomniane" www.facebook.com/przekazane, wokalistka i instrumentalistka folkowych projektów muzycznych: Kipikasza oraz Dziadowski Projekt, jedna z realizatorek projektu Mały Kolberg.
Jest uczennicą wielu Mistrzów muzyki tradycyjnej. Od kilku lat prowadzi badania terenowe na polskich wsiach, dlatego większość z pieśni, które przekazuje podczas warsztatów, pochodzi z jej zbiorów. Od niedawna specjalizuje się w obrzędowości weselnej, zwyczajach i pieśniach związanych z przebiegiem tradycyjnego ludowego wesela, szczególnie lubelskiego oraz lasowiackiego i dawnych zabawach.