Wystawa fotograficzna "Sandomierz w czasie okupacji"

   W związku ze zbliżającą się 80 rocznicą wybuchu II wojny światowej Sandomierskie Centrum Kultury, Muzeum Okręgowe w Sandomierzu i grupa FB „Czarno- biała fotografia Sandomierza” zapraszają na wystawę fotograficzną pt; „Sandomierz w czasie okupacji”

  Czas okupacji niemieckiej był okresem mordu, ciągłego strachu, głodu ,czasem pogardy. A jednak ludzie musieli i chcieli jakoś żyć. Winniśmy pamiętać o tych strasznych latach, bohaterskich czynach, przekazywać tę wiedzę następnym pokoleniom i nie pozwolić by historia się powtórzyła.

   Winniśmy złożyć hołd ofiarom II wojny światowej niewinnym dzieciom, matkom, żołnierzom, wszystkim tym którzy walczyli i swoimi działaniami wspierali drogę do wolności.

Wernisaż wystawy odbędzie się w Porcie Kultury ul. Portowa 24 w Sandomierzu dnia 2 września o godzinie 17:00 będzie ją można zwiedzać do 6 października 2019 r. Następnie zostanie przeniesiona do Muzeum Okręgowego w Sandomierzu gdzie będzie eksponowana od 8 do 20 października 2019 r.

Fotografie przedstawione na wystawie pochodzą z zasobów archiwalnych Muzeum Okręgowego w Sandomierzu i zbiorów osób prywatnych. Podczas wernisażu odbędzie się prezentacja filmu dokumentalnego autorstwa Piotra Kusala pt; „Sandomierz w czasie II wojny światowej we wspomnieniach mieszkańców”

Autorami wystawy są Anna Pawlak z Sandomierskiego Centrum Kultury i dr hab. Tomisław Giergiel z Muzeum Okręgowego w Sandomierzu.

Zapraszamy.

Wstęp wolny !!!

Ekspozycja fotograficzna i film dokumentalny przedstawiają obrazy drastyczne.