Witamina Jazz 2017 - Mike Parker’s Trio Theory

Sandomierskie Centrum Kultury oraz Urząd Miejski w Sandomierzu zapraszają na coroczny cykl koncertów jazzowych pod nazwą „Witamina Jazz”. Będzie to listopadowa terapia półtonami dla wszystkich, którzy jesienną porą odczuwają brak dostatecznego wpływu dobrej muzyki na swój organizm.

Gwiazdą tegorocznego cyklu będzie Maria Sadowska z zespołem. „Sztuka Kochania – najpiękniejsze piosenki o miłości” to nazwa nowego projektu koncertowego artystki. Wystąpi również trio Michała Sobierajskiego (finalisty 2. edycji The Voice of Poland), nowojorski skład Mike Parker’s Trio Theory oraz lubujący się w klimacie dawnego jazzu, kultowy Boba Jazz Band.

Bilety do nabycia w Centrum Informacji Turystycznej Sandomierz, ul. Rynek 20, tel. 15 644 61 05 lub bezpośrednio przed koncertem.

***

MIKE PARKER’S TRIO THEORY
11.11.2017, godz. 20:00
Lapidarium pod Ratuszem, ul. Rynek 1
Bilety:
15 zł - przedsprzedaż w Centrum Informacji Turystycznej

20 zł - w dniu koncertu

Liderem tria jest nowojorski kontrabasista i kompozytor Mike Parker, wspomagany przez perkusistę Franka Parkera (członka kwartetu Kurta Ellinga, dwukrotnie nominowanego do nagrody Grammy).

Do dwójki amerykańskich muzyków dołączył pochodzący z Polski saksofonista tenorowy – Sławek Pezda. Muzycy stworzyli wyjątkową, pełną energii formację pod nazwą Mike Parker’s Trio Theory.
Parker, Parker i Pezda wykonują oryginalne kompozycje inspirowane różnymi nowoczesnymi stylami muzycznymi oraz własne interpretacje jazzowych standardów. W formacie jazzowego tria zamknięto energię muzyki rockowej, wrażliwość klasyki, fakturę awangardy oraz rytmiczną i harmoniczną różnorodność nowoczesnego jazzu. W tym składzie nie brakuje niczego, jest za to wszystko, co w jazzie być powinno: oryginalność, świeżość, nieprzewidywalność, grupowa symbioza w improwizacji oraz poczucie humoru.

Od 2014 roku trio zagrało już ponad 200 koncertów w 12 krajach, m.in. na Krokus Jazz Festival (PL), Jazz Festival Praha, Jazz Goes To Town (CZ), MediaWave Festival (HU), Jazzire Festival (RS), Targu Mures International Jazz Festival (RO), Mailaul Festival (EE), Mondrian Jazz Festival in The Hague (NL).

SKŁAD:
Mike Parker - kontrabas
Frank Parker - perkusja
Sławek Pezda - saksofon

MARIA SADOWSKA W PROJEKCIE „SZTUKA KOCHANIA”
12.11.2017, godz. 18:00
Dom Katolicki, ul. Mariacka 12
Bilety:
20 zł - przedsprzedaż w Centrum Informacji Turystycznej

30 zł - w dniu koncertu

„Sztuka Kochania - najpiękniejsze piosenki o miłości” to nazwa nowego projektu koncertowego Marii Sadowskiej. Artystka po sukcesach na polu zarówno muzycznym (Złota Płyta za ostatni album „Jazz na ulicach”) jak i filmowym (jeden z najgłośniejszych filmów ostatnich lat „Sztuka Kochania. Historia Michaliny Wisłockiej” w reżyserii Sadowskiej pobił wszelkie rekordy frekwencyjne), wraca na muzyczną scenę z koncepcyjnymi koncertami o miłości. Na repertuar nowej trasy Maria wybrała najpiękniejsze piosenki o tematyce miłosnej ze swojego repertuaru oraz utwory innych twórców, które wpłynęły na jej artystyczne wybory. To wszystko w specjalnie przygotowanych aranżacjach. Podczas koncertów publiczność będzie mogła usłyszeć także przedpremierowo piosenki z nadchodzącej, planowanej na wiosnę przyszłego roku autorskiej płyty.

SKŁAD:
Maria Sadowska - wokal
Paulina Atmańska - instrumenty klawiszowe
Bartłomiej Nazaruk - perkusja
Kacper Zasada - kontrabas
Tomasz Łabanowski - gitary
Beata Orbik - chórek
Marta Dryll - chórek
Ewa Lewandowska - chórek