Warsztaty komiksu w ramach akcji "Lato w mieście z SCK"

Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież na warsztaty komiksu prowadzone przez Szymona Teluka, które odbędą się 5 lipca br. Ośrodku Promocji Aktywności Kulturalnej oraz Porcie Kultury. Praktyczne zabawy będą świetną okazją do pobudzenia umiejętności wizualnych, a kreatywne ćwiczenia pomogą poznać język komiksu i proces jego powstawania. Uczestnicy zyskają narzędzia do stworzenia własnych komiksów, książek, ilustracji, filmów, a także możliwość pełniejszego i bardziej świadomego wyboru swych zainteresowań.
 

Spotkanie jest organizowane w ramach akcji „Lato w mieście z Sandomierskim Centrum Kultury”.
 

Tematy warsztatów:

„JAK NARYSOWAĆ KRÓTKI KOMIKS”
godz. 10:30-13:00
OŚRODEK PROMOCJI AKTYWNOŚCI KULTURALNEJ
ul. Armii Krajowej 1 w Sandomierzu
ZAPISY: 532 464 607, opak@esceka.pl

 

„SUPERBOHATER - KTO TO TAKI I DLACZEGO NOSI SKARPETY”
godz. 13:30-16:00
PORT KULTURY
ul. Portowa 24 w Sandomierzu
ZAPISY: kk@esceka.pl

 

Wstęp bezpłatny!

***

Szymon Teluk - rysownik, karykaturzysta, malarz, autor komiksów. Wykładowca Ośrodka Postaw Twórczych we Wrocławiu i Uniwersytetu Zielonogórskiego. Twórca działającego w całym kraju projektu: „Warsztaty komiksu, ilustracji i karykatury” popularyzującego komiks i rysunek wśród różnych grup wiekowych.
 

„JAK NARYSOWAĆ KRÓTKI KOMIKS”

Codziennie zdarza się nam dużo zabawnych lub zastanawiających zdarzeń. Dużo łatwiej opowiedzieć o nich za pomocą komiksu. Poznamy techniki zawodowych rysowników komiksu i nauczymy się je stosować aby opowiadać o wszystkim o czym tylko marzymy.

W części pierwszej poznamy historię i zasady tworzenia komiksów.

Prowadzący opowiadając rysuje na żywo i zaprezentuje przykłady na dużym ekranie. W części drugiej spróbujemy własny pomysł na krótką opowieść narysować profesjonalnymi technikami Podczas warsztatów dowiecie się także jak powstały Garfield, Fistaszki oraz jak wymyślając i rysując śmieszne historyjki zostać miliarderem.
 

„SUPERBOHATER - KTO TO TAKI I DLACZEGO NOSI SKARPETY”

Superman, Batman, Spiderman, Człowiek-marchewka i każdy kto dziwnie się ubiera i ratuje świat. Ukażemy dzieje tych dziwnych postaci i spróbujemy wymyślać i narysować własnych superbohaterów, którzy mieszkają po sąsiedzku lub którymi sami możemy się stać.

Superbohaterowie istnieją już 70 lat ale mają też swoich poprzedników o setki lat starszych. Pojawiali się pod wpływem najdziwniejszych pomysłów i inspiracji. Przez ten cały czas wymyślono ich tysiące, a ich przygody możemy wciąż śledzić, dziś już także na ekranach kin, a nie tylko komiksu. Powstawali nie tylko za oceanem. Biały Orzeł, Kapitan Niepalny to polscy superbohaterowie mieszkający i działający w naszym sąsiedztwie. Uczestnicy poznają zasady tworzenia takich postaci. Jakie znaczenie ma peleryna i maska, dlaczego obdarzamy bohaterów supermocami... Każdy choć raz w życiu wyobrażał sobie, że takim wojownikiem zostanie może zrealizować swoje marzenie. Nauczymy się także rysować mięśnie oraz elementy strojów bez których prawdziwego superbohatera nie sposób sobie wyobrazić.