Sandomierskie Spotkania z Kulturą: Hakuna Matata, czyli na dachu Afryki

Niezależna Inicjatywa Kulturalna oraz Sandomierskie Centrum Kultury z prawdziwą przyjemnością informują o kolejnym spotkaniu podróżniczym, które odbędzie się w poniedziałek 21 października o godz. 18.00 w Lapidarium pod Ratuszem. Spotkanie nosi tytuł: "Hakuna Matata, czyli na dachu Afryki". O gorącej Afryce opowie podróżniczka rodem z Sandomierza - Monika PietrasikWstęp wolny! Serdecznie zapraszamy!

Tak do udziału w prezentacji zaprasza sama podróżniczka:

"Podczas moich podróży zawsze coś się dzieje, pełno tu dramatu, komedii, zwrotów sytuacji i innych niespodzianek, jak w filmie akcji, tak czy inaczej nigdy nie jest nudno ! W trakcie mojej prezentacji odpowiem Wam na nurtujące Was pytania:
Czy chodząc po Górach Pieprzowych z 10 kg plecakiem wypchanym książkami da się przygotować do wejścia na najwyższy szczyt Afryki, liczący 5895 m ?
Czy sama, „biała” z sześcioma Tanzańczykami w górach to rozsądna decyzja ?
Czemu wracałam eskortowana w towarzystwie kierowcy Polskiej Ambasady na lotnisko ?
Zabiorę Was w trzytygodniową podróż w głąb serca Afryki, Tanzanii z perspektywy dziewczyny, z 30 kg ekwipunkiem i sakwą pełną marzeń, która próbowała odkryć Czarny Ląd od podszewki. HAKUNA MATATA ! "

Monika Pietrasik- żyje w ciągu podróży „ekstremalnych”, odwiedziła 43 kraje. Trochę biega, trochę wspina się po górach i trochę jeździ na rowerze. Miłośniczka autostopu i tego co „niemożliwe”. Goni marzenia i lubi przełamywać stereotypy. Aktualnie pracuje na statku oceanicznym, jako członek załogi i przemierza oceany, chociaż słabo pływa, ale kiedyś chce się nauczyć.