Sandomierskie Spotkania z Kulturą: Camino de Santiago - średniowiecznym szlakiem…

Niezależna Inicjatywa Kulturalna oraz Sandomierskie Centrum Kultury zapraszają na kolejne pasjonujące spotkanie z cyklu Sandomierskie Spotkania z Kulturą, które odbędzie się w czwartek 5 lipca 2018 roku o godz. 18.00 w sandomierskim Lapidarium pod Ratuszem.

Nastąpiła mała zmiana w harmonogramie spotkań, w wyniku której czerwcowe spotkanie podróżnicze zostało przeniesione na lipiec.

Tytuł spotkania: „Camino de Santiago - średniowiecznym szlakiem…”

Gościem spotkania będzie Arkadiusz Adamczuk - historyk sztuki, bibliotekarz, w wolnych chwilach – podróżnik.

Camino już raz pojawiło się w historii spotkań podróżniczych organizowanych przez Niezależną Inicjatywę Kulturalną. Tym razem spojrzymy na to niezwykłe miejsce z nieco innej perspektywy, oczyma historyka sztuki.

Nasz gość w roku 2007 i 2011 przeszedł średniowieczny szlak pielgrzymkowy do grobu św. Jakuba Starszego w hiszpańskiej Composteli. Od X wieku miliony europejczyków zmierzają poprzez Francję i Hiszpanię do grobu Apostoła. Na tym szlaku uświadamiali sobie, że są nie tylko Polakami, Francuzami czy mieszkańcami Italii, ale przede wszystkim europejczykami połączonymi wspólną, chrześcijańską i łacińską kulturą. Jednym z nich jest Arkadiusz Adamczuk. Podczas wykładu opowie on o tej niezwykłej przygodzie duchowej, kulturowej i turystycznej. Wykład ilustrowany będzie zdjęciami.

Wstęp wolny! Gorąco zapraszamy!