Recital Jacka Stęszewskiego

Sandomierskie Centrum Kultury serdecznie zaprasza na recital Jacka Stęszewskiego, który odbędzie się w sobotę 3 lutego 2018 roku o godz. 19.00 w Lapidarium pod Ratuszem (Rynek 1).
Bilety w cenie 15 zł do nabycia w Centrum Informacji Turystycznej w Sandomierzu (Rynek 20) od 15 stycznia 2018 oraz w Lapidarium pod Ratuszem tuż przed koncertem.

Skład:
Jacek Stęszewski - gitara, wokal
Janusz Binkowski - klawisze, gitara, instr. perkusyjne
Michał Kubarski - akordeon

Teledyski:

www.youtube.com/watch?v=Z2qUUPRG41s
www.youtube.com/watch?v=BF6rXE9cm5w
www.youtube.com/watch?v=FgSIZjqfLEA

***

Jacek Stęszewski (rocznik 1980, katowiczanin), pieśniarz, kompozytor prezentujący muzykę z pogranicza miejskiego folku i poezji śpiewanej. Najważniejsza w jego twórczości, poza melodiami, od których nie można się uwolnić, jest jednak warstwa tekstowa: gęsta od metafor, naładowana skojarzeniami i środkami stylistycznymi, tak rzadko pojawiającymi się we współczesnym tekściarstwie. Choć raczej należałoby powiedzieć, poezji. Bo słowa utworów Jacka Stęszewskiego to najwyższej próby poezja, przybrana w piękne gitarowe melodie oparte na skrzypcach, tłusto pulsującym kontrabasie, nastrojowej wiolonczeli, akordeonie i perkusji. Pełne zadumy, liryczne, ale wesołe i energetyczne zarazem.

Jak sam przyznaje, w życiu najbardziej lubi tworzyć piosenki i je śpiewać. Jest samoukiem, nie ma muzycznego wykształcenia, niezależność artystyczną przedkłada ponad wszystko, co zjednuje mu rzesze fanów, zachwyconych jego bezpośredniością i ujmującym uśmiechem.

Jacek Stęszewski tworzy piosenki już od wielu lat, jednak dopiero w 2012 roku podjął decyzję o nagraniu pierwszego solowego albumu. Zaprzyjaźniona wrocławska firma wydawnicza Lou&Rocked Boys, której nakładem ukaże się „Księżycówka”, dała mu całkowicie wolną rękę w sprawach artystycznych.

W listopadzie tego roku odbędzie się 5 wyjątkowych koncertów promujących płytę. Miasta, do których zawita „Księżycówka”, to Warszawa, Kraków, Wrocław, Poznań i Katowice.