"Majowe, patriotyczne świętowanie – trochę inaczej”

Ograniczenia epidemiologiczne nie pozwalają w tym roku na przeprowadzenie w Sandomierzu corocznych uroczystości patriotycznych z bogatym ceremoniałem przy okazji Święta Konstytucji 3 Maja - jak to miało miejsce w latach ubiegłych. Dlatego przygotowaliśmy dla Państwa wraz ze Starostwem Powiatowym w Sandomierzu, Sandomierskim Centrum Kultury, Muzeum Okręgowym w Sandomierzu, Centrum Usług Wspólnych i Szkołami Podstawowymi kilka propozycji, które zaakcentują Dzień Flagi oraz Święto Konstytucji 3 Maja.
 

„Wspólne śpiewanie hymnu”

O godz. 12.00 - 3 maja zachęcamy Państwa do wspólnego śpiewania hymnu państwowego, który zostanie odtworzony z różnych miejsc miasta.

Szkoła Podstawowa nr 1 (ul. Okrzei ), Szkoła Podstawowa nr 2 (ul. Mickiewicza), Szkoła Podstawowa nr 3 (ul. Flisaków), Szkoła Podstawowa nr 4 (ul. Cieśli) oraz Ratusz sandomierski – z tych miejsc popłynie melodia hymnu równo w południe. Zapraszamy abyście Państwo bez gromadzenia się w jednym miejscu ale na swoich balkonach, przed domami w ogródkach wspólnie włączyli się w trzeciomajowe, radosne śpiewanie!
 

„Majowa, patriotyczna iluminacja”

Urząd Miejski w Sandomierzu, Sandomierskie Centrum Kultury oraz Muzeum Okręgowe w Sandomierzu, by symbolicznie uczcić obchodzone 2 maja Święto Flagi oraz 3 maja Święto Konstytucji 3 Maja postanowili zrealizować patriotyczną iluminację świetlną na elewacji sandomierskiego zamku. Obiekt zostanie podświetlony na biało – czerwono po zmroku zarówno 2 jak i 3 maja. (Włączenie iluminacji symboliczne na ok. 1 godzinę)
 

Fotorelacja z tej iluminacji pojawi się na stronach internetowych oraz profilach społecznościowych organizatorów tego przedsięwzięcia i już teraz zachęcamy do jej obejrzenia. Ze względu na trwające ograniczenia w gromadzeniu się, niestety nie możemy zaprosić Państwa do obejrzenia tej iluminacji osobiście, wobec tego postaramy się jak najwierniej oddać jej efekt w postaci opublikowanych zdjęć."
 

„Sandomierski kolaż dla Biało-Czerwonej”

W dniu Święta Flagi 2 maja – opublikowany zostanie kolaż stworzony ze zdjęć uczniów sandomierskich szkół, na których dzieci prezentują prace plastyczne przedstawiające flagi.