Lasowiacy - akcja i reaktywacja!

Sandomierskie Centrum Kultury zaprasza 20 września 2019 r. o godz. 16.00 na koncert finałowy wieńczący projekt pt. „Lasowiacy-akcja i reaktywacja!”, dofinansowany z Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „EtnoPolska 2019”.

Ten innowacyjny projekt ma na celu kultywowanie tradycji ludowej Ziemi Sandomierskiej. Projekt skierowany jest do społeczności lokalnej z uwzględnieniem Zespołu Pieśni i Tańca Ziemia Sandomierska, a także osób z dysfunkcjami słuchu. Proponowane przez naszą instytucję działania odwołują się do etnicznej i społecznej specyfiki kultury Lasowiaków, z uwzględnieniem wpływu jaki wywierają procesy cywilizacyjne na tradycje lokalne i regionalne na tych terenach.

Podczas koncertu publiczność będzie mogła zobaczyć pokłosie naszych działań w postaci: pokazu kolekcji mody inspirowanej motywami lasowiackimi, pokazu tańców lasowiackich, które zaprezentuje dziecięcy Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Sandomierskiej, wystąpią również niesłyszący uczestnicy warsztatów tanecznych, całość dopełni koncert kapeli ludowej pod kierownictwem Edwarda Horoszko.

Całe wydarzenie będzie tłumaczone na żywo na język migowy.