Koncert zespołu Sold My Soul

Sandomierskie Centrum Kultury zaprasza fanów blues rocka na koncert opolskiego zespołu Sold My Soul!

niedzielę 8 grudnia 2019 r. o godz. 19.00 w Lapidarium pod Ratuszem, zespół zaprezentuje materiał ze swojej najnowszej płyty pt. „Beyond the darkness” (2019).
 

BILETY: 20 zł (przedsprzedaż)/25 zł (w dniu koncertu)*

*Bilety do nabycia codziennie w Centrum Informacji Turystycznej w Sandomierzu (Rynek 20, tel. 15 644 61 05, e-mail:  informacja@sandomierz.travel) lub (w miarę dostępności) bezpośrednio przed koncertem.


***

Sold My Soul to grupa założona 5 stycznia 2012 przez gitarzystę Smoka Smoczkiewicza znanego wcześniej z występów mi.in. z brytyjskim trio Firebird i innych grupach w UK. Zespół gra muzykę zakorzenioną w tradycji bluesa lat 60-tych i rocka lat 70-tych. Słychać wyraźne wpływy Led Zeppelin, Free czy Black Sabbath, ale te grupy nie są jedynymi inspiracjami. Zespół charakteryzuje surowe i energetyczne granie nasycone szczerością i przywiązaniem do tradycji rocka.

W 2012 roku Zespół wydaje pierwszą Epkę i pierwsze dwa koncerty zespołu w klubach Opolszczyzny są wysprzedane. Zespól otrzymuje pierwsze pochlebne recenzje i w 2013 wygrywa Festiwal „Ku Przestrodze” im. Ryśka Riedla. Muzyka grupy zostaje zaprezentowana m.in. w radiowej „Trójce”, Radiu Opole, Radiu „Revolta” czy Radiu Świdnik. We wrześniu tego roku zespól otwiera międzynarodowy festiwal Drum Fest w Opolu i do końca roku dalej grywa koncerty.

3 maja 2014 ukazuje się debiutancki album zespołu. Promuje ją singiel „Teraz albo nigdy” (Now or Never). Do końca roku 2014 płyta zbiera bardzo dobre recenzje w Polsce i Hiszpanii. Polski magazyn muzyczny Gitarzysta pisze aż dwa obszerne artykuły na temat muzyki Sold my Soul na przestrzeni 7 miesięcy. Dodatkowo zespół zdobywa drugie miejsce w plebiscycie magazynu bluesonline.pl w kategorii płyta roku. Zima 2015 to premiera nowego oficjalnego teledysku do piosenki „Dream of Yesterday”, natomiast w kwietniu Sold My Soul gra swoje pierwsze 8 koncertów klubowych w Hiszpanii. Rok 2016 to zmiany składu w zespole. Grupa kończy współpracę z dotychczasowym basistą Waldemarem Kołczem, a osiem miesięcy później zespół rozstaje się wokalistą Łukaszem Łyczkowskim. W międzyczasie, szukając nowego frontmana grupa gra kilka koncertów z gościnnymi występami zaprzyjaźnionych wokalistów.

W marcu 2017 wydaje video singiel z nowym wokalistą. Jest nim Łukasz „Lipa” Lipowczan. Video nosi tytuł „Ostatni Król”. Utwór dedykowany jest B.B Kingowi i Tadeuszowi Nalepie. 20 grudnia 2017 pojawia się drugi singiel zespołu pt. „Joy Machine”. Jest to preludium do pracy nad nowym albumem. W marcu 2018 grupa wchodzi do studia nagrań Stobno w Szczecinie w celu zarejestrowania nowego materiału na drugą płytę zespołu. Sezon koncertowy w kraju zespół rozpoczął w maju i zaraz potem wyruszył na drugą w swojej historii trasę po Hiszpanii. Druga płyta zespołu pt. „Beyond the darkness” ukazuje się 8 marca 2019 poprzedzona premierą singla „Hoppy Queen” oraz miesiąc po niej kolejnym Video „Forest Woman”. W kwietniu płyta zostaje wybrana tygodnia przez Radio Rzeszów, a kilka tygodni później Radio Lublin oraz jest prezentowana w innych stacjach radiowych łącznie z Radiową „Trójką”. W lipcu kwartet zdobywa wyróżnienie na Festiwalu Blues nad Bobrem, a potem od sierpnia wyrusza w pierwszą część trasy koncertowej promującej album, która potrwa do 8 grudnia gdzie łącznie na 24 koncertach klubowych grupa zaprezentuje materiał z nowej płyty. Obecnie trwają prace nad planami na 2020 rok.


Aktualny skład zespołu:

Łukasz 'Lipa' Lipowczan - Vocal
Gabriel Drobot - Drums
Smok Smoczkiewicz - Guitar
Yan Lee - Bass

 

Poniżej linki to oficjalnej strony oraz FB:
www.soldmysoul.pl
www.fsacebook.com/soldmysoulmusic

 

Link do teledysku z nowej płyty (2019):
www.youtube.com/watch?v=Mc130WvwHdc