Koncert zespołu Materia w ramach trasy The Rising Tour 2019

Sandomierskie Centrum Kultury zaprasza fanów metalowych brzmień na koncert zespołu Materia w ramach trasy The Rising Tour 2019! Koncert odbędzie się w piątek 8 listopada 2019 r. o godz. 19.00 w Lapidarium pod RatuszemGościem specjalnym będzie zespół I Was Born Twice.
 

BILETY: 29 zł (przedsprzedaż)/40 zł (bezpośrednio przed koncertem)*

*Bilety w przedsprzedaży w cenie 29 zł do nabycia w serwisie internetowym www.ticketos.pl oraz (w miarę dostępności) bezpośrednio przed koncertem w cenie 40 zł w Lapidarium pod Ratuszem.


***
MATERIA

Zespół podczas swojej dziesięcioletniej działalności na scenie zdążył na prawdę sporo namieszać. Wiele tras koncertowych i występów z mniej, średnio i bardzo znanymi zespołami (Decapitated, Frontside, Tides From Nebula, Behemoth, Betraying The Martyrs), samodzielne trasy koncertowe po Polsce oraz Europie oraz występy na największych festiwalach ( Woodstock Main Stage x2, Woodstock Second Stage, Wacken Open Air, Metal Blast Kair, Metalhead Meeting Bukareszt, Euroblast Kolonia, Jarocin Festiwal) sprawiły, że zespół mocno zaznaczył swoją obecność na scenie. Materia tej jesieni wraca z nowym albumem który zapowiada się być nowym obliczem tego zespołu. Chłopaki od początku istnienia bandu mieli sprecyzowane założenia. Robić swoje, być konsekwentnym i zdeterminowanym. The Rising jest kontynuacją tych założeń.


Skład zespołu:
Michał "Mihu" Piesiak - wokal, bas
Tadeusz "Tede" Piesiak - gitara, wokal
Adrian "Adi" Dubiński - gitara
Jakub "Marcia" Marciniak - perkusja

www.facebook.com/materia.metal/

 

I Was Born Twice (nu/core/djent), charyzmatyczny skład z dwoma głównymi wokalistami grający nowoczesne odmiany muzyki metalowej o warstwie lirycznej budowanej na historiach i spostrzeżeniach Tom'a Tatonia nabytych podczas walki z nowotworem, który kilka lat temu odebrał mu głos. Dziś ponownie jako wokalista, spełnia swój przekaz ze sceny wykrzykując emocjonalnie by nie poddawać się choćby nie wiem co, i korzystać z każdej chwili swojego życia. Agresywna muzyka dla pozytywnych ludzi - wg tej dewizy można określić twórczość zespołu. IWBT zostało stworzone w roku 2014. Zespół wydał w tym samym roku EP pt. "Tickets to Limbo" w klimacie metalcore zmiksowane przez WidekMusic. Po kilkunastu koncertach zespół szukał swojego brzmienia, a w ciągu kolejnych dwóch lat skład zmienił się w swojej formie i liczebności. Niekompletny jeszcze skład nagrał płytę bardzo ciepło przyjętą przez recenzentów, pt. "RiseN", za której brzmienie odpowiada Roman Kharyukov. Wiosną 2019 rozpoczął nagrania w Hertz Studio swoje kolejne wydawnictwo gdzie brzmienie zostało przebudowane na jeszcze cięższe i jeszcze bardziej wyraziste.


Skład obecnie tworzą:
Tom Tatoń - wokal,

Filip Kos - wokal,
Mateusz Siąkała - gitara,
Artur Kempny - bas,
Paweł Larysz - perkusja