Koncert zespołów SKRAFFKY oraz 40 Mil Obłędu

Sandomierskie Centrum Kultury serdecznie zaprasza na koncert zespołów: SKRAFFKY ze Starachowic oraz 40 Mil Obłędu ze Skarżysko – Kamiennej, który odbędzie się w sobotę 3 marca 2018 w Lapidarium pod Ratuszem (Rynek 1). Start godz. 19:00.

Bilety: 10 zł (przedsprzedaż/ w dniu koncertu)
Przedsprzedaż biletów prowadzona będzie od 14 lutego 2018 roku w Centrum Informacji Turystycznej, ul. Rynek 20, (tel. 15 644 61 05).

***

SKRAFFKY to teoretycznie punk rockowa kapela ze Starachowic a praktycznie to zespół w którym grają muzycy z różnych miejscowości mniej lub bardziej odległych tak od Gwiezdnego Miasta jak i od punkrocka. Muzykę najprościej można by określić jako mieszankę Hardcore Punka z elementami reggae i klasycznego punkrocka. Zespół istnieje od wiosny 2012 r. chodź tak naprawdę jego korzeni trzeba by szukać w roku 1993 w zatęchłych wnętrzach lokalu o frapującej nazwie,, Meduza,, znajdującego się nad szydłowieckim zalewem. To tam pierwsze dźwięki ze swoich (ale też pożyczanych przez życzliwych przyjaciół) gitar wydobywają chłopaki z PRÓBY SAMOBÓJSTWA jednej z pierwszych kapel HC Punk w Szydłowcu. Potem Meduza zostaje zamieniona na lokal w piwnicach Szydłowieckiej Spółdzielni Wielobranżowej skład podlega małym roszadą ale klimat muzyczny pozostaje ten sam. Próba Samobójstwa zagrała około 30-35 koncertów wszędzie tam gdzie ją chcieli i nie chcieli też. Niestety pewnej jesiennej nocy 1996 roku dobytek zespołu w postaci wzmacniaczy, kolumn, mikrofonów i kabli zmienia właścicieli, złodzieje podobnie jak i sprzęt po dziś dzień nie zostali odnalezieni. Świetlana przyszłość Próby Samobójstwa rozpływa się wraz z jesienną mgłą. Zespół jak i wiele innych kapel z tamtych czasów odchodzi w niepamięć pozostawiając po sobie kasetę ,,Jeszcze nie zwariowałem,, wydaną przez niezależną wytwórnię Enigmatic Tapes, Split z kieleckim zespołem HIMIS oraz nigdzie nie opublikowaną studyjną Ep-kę . Na gruzach Próby Samobójstwa powstaje zespół STUSCHU FUTUNKU początkowo korzysta z gościny SZOK Zamek później przenosi się do gościnnych zabudowań rodzącej sie ESTRADA.POBIEDA tam ponownie ze wzmacniaczy zaczynają się wydobywać punrockowe riffy. Zespół gra kilkanaście koncertów między innymi na pierwszych Szydłowieckich Rock Festach. Niestety kapela zawiesza działalność. Członkowie zespołu w poszukiwaniu chleba i lepszej pracy rozjeżdżają się po świecie. W roku 2004 Stuschu Futunku w zmienionym nieco składzie i dziewczyną na vokalu znowu zaczyna grać. Koncertuje, nagrywa kilka numerów, wydaje demo << ,, Antypaństwo ,,. Niestety rok 2007 przynosi kres kapeli. Chłopaki rozchodzą się każdy w swoją stronę. Rok 2011 przynosi próby reaktywacji zespołu Stuschu Futunku, w końcu wiosną 2012 rodzą się SKRAFFKY choć jeszcze nie wiedzą że taką nazwę obiorą. Najpierw,, próbują się,, w salce niezawodnej ESTRADA.POBIEDA w końcu lądują we własnej sali prób w Starachowicach gdzie odkurzają stare szlagiery Próby Samobójstwa i Stuschu Futunku oraz tworzą nowe kawałki opowiadające o odwiecznej walce jednostki ze złem tego świata. 

Obecny (a mamy też nadzieję że docelowy) skład zespołu SKRAFFKY tworzą : 
Kalosz – perkusja,
Mikołaj - gitara,
Rafał – gitara vocal,
Albert – bas vocal. 

www.facebook.com/skraffky/

40 MIL OBŁĘDU

Zespół 40 mil obłędu powstał wiosną 2014 roku.
Pomysł powołania do życia kapeli zrodził się głowie Jarka, który zatelefonował do Arka, później do Tomka wokalisty z propozycją „a może by tak coś wspólnie …”. Arek z Tomkiem mieli za sobą punkowy projekt Chaos In R.P.G.K, Jarek gra w Papa Mobile, a Tomasz perkusista to chodząca orkiestra … gitarzysta i wokalista Mir oraz Zwierzę Natchnione, poeta i aktor. Mariusz dołączył na początku 2016 roku znany ongiś ze Skarżyskiej formacji Notre Dame.

Pomimo tego, że nasze gusta muzyczne są odmienne, to gdzieś tam o siebie zahaczają i zaczęło to „żreć”. Przekłada się to na kompozycje, które z tekstami wokalisty dają prezentowaną mieszankę wybuchową. Z każdą kolejną próbą i koncertem dojrzewamy i doświadczamy nowych dźwięków, przy czym wspólnym mianownikiem zawsze będą te ocierające się o klimaty punkowe, post punkowe i zimnofalowe, bo w tym gatunku jest nam najlepiej.

Członkowie zespołu

Tomek Pisarek – wokal
Jarosław Gwóźdź - gitara
Mariusz Stopa - gitara
Arkadiusz Pater – gitara basowa
Tomasz Juchniewicz - perkusja

https://www.facebook.com/40-Mil-Ob%C5%82%C4%99du-548389791972299/