Koncert zespołów Raincoat i Harissa

Sandomierskie Centrum Kultury serdecznie zaprasza na koncert zespołów Raincoat i Harissa, który odbędzie się w sobotę 24 marca 2018 o godz. 20.00 w Lapidarium pod Ratuszem (Rynek 1).
Bilety: 10 zł (przedsprzedaż i w dniu koncertu)
Przedsprzedaż biletów prowadzona będzie od 8 marca 2018 roku w Centrum Informacji Turystycznej, ul. Rynek 20, (tel. 15 644 61 05).

***
RAINCOAT
Metalowa kapela rodem ze Skarżyska. Ich muzyka balansuje na krawędzi klasycznego heavy i współczesnych brzmień metalowych. Zespół ma na koncie ponad 70 koncertów w całej Polsce, w tym z takim tuzami krajowej sceny jak: KAT & Roman Kostrzewski, Hunter, Carrion, Nocny Kochanek. W grudniu 2016 roku ukazało się nowe EP obejmujące pięć premierowych utworów zespołu.

HARISSA
Pochodzą z Tarnowa, jednak pomysł na zespół powstał w północnej Afryce. Tak się jakoś złożyło, że Frank, Dzioro i Gumiś spotkali się na innym kontynencie, w tym samym mieście, w tym samym hotelu i przy tym samym barze. Nazwa zespołu pochodzi od ostrej pasty, której głównym składnikiem jest papryka, przysmak używany w Tunezji i Libii. Po powrocie z pustyni, do trójcy dołączyli Fryta i Maniek. Pierwsze próby rozpoczęły się w 2014 roku. W 2015 roku wydali demo „82/83". Nagrali także swój pierwszy teledysk do utworu „Mam 8 lat”, który spotkał się z pozytywnym odbiorem wśród fanów. Końcem roku 2016 roku wydali EP „Mewa” i ruszyli w trasę promocyjną. Kolejnym krokiem w planach Harissy to nagranie płyty długo grającej. Zespół tworzy autorskie utwory rockowe o charakterystycznym brzmieniu, mocnym, szybkim, balladowym, z nutą ekspresji i emocji.