Koncert Piotra Krępecia

Sandomierskie Centrum Kultury serdecznie zaprasza na koncert gitarzysty Piotra Krępecia, promujący jego nowy album „Movement in Silence”.

Koncert odbędzie się w piątek 7 września 2018 roku o godz. 19.00 w Lapidarium pod Ratuszem (Rynek 1, Sandomierz).

BILETY w cenie 25 zł (przedsprzedaż) / 35 zł (w dniu koncertu) do nabycia codziennie w Centrum Informacji Turystycznej w Sandomierzu (Rynek 20) oraz przez Internet.

Serdecznie zapraszamy!!!

* * *

PIOTR KRĘPEĆ MOVEMENT IN SILENCE TOUR 2018

"Piotr Krępeć przyszedł, wypił kawę, pogadał, powiedział, że mu zimno i nic z tego nie wyjdzie, a po 40 minutach był album" - Kris Gorski, AudioPlanet

1 września rusza trasa koncertowa polskiego gitarzysty Piotra Krępecia. Artysta promował będzie swój nowy album „Movement in Silence”. Płyta w całości nagrana jest na akustycznej gitarze barytonowej nastrojonej do 432 Hz i zawiera 11 autorskich kompozycji.

„Movement in Silence” to ukłon w stronę prostoty i mocno improwizowanego sposobu grania. To zbiór miniatur stanowiących jedną spójną całość. Ja po prostu podążam za tym, co słyszę, za dźwiękami, które do mnie przychodzą, sam dokładnie nie wiedząc skąd i dlaczego. Zmienia się kompletnie mój stan świadomości, z którego bardzo trudno mi później wrócić do rzeczywistości… bo sam już nie wiem, co jest bardziej rzeczywiste" - Piotr Krępeć.

Piotr Krępeć powszechnie zaliczany jest do grona gitarzystów fingerstyle. Nowy album stanowi jednak dalekie odejście od typowo fingerstyle’owej konwencji. Ekwilibrystyka gitarowa, jaką znamy z wydanego przed 5 laty albumu Piotra Krępecia „In Substance”, ustępuje miejsca nowym zainteresowaniom twórcy.

"Muzyka Piotra błyskawicznie wprowadza w stan, w którym zapomina się o codzienności. Dużo przestrzeni i oddechu oraz pełne i równocześnie naturalne brzmienie gitary powodują zasłuchanie absolutne. Te doświadczenia towarzyszyły mi podczas całej pracy nad albumem i mam nadzieję, że będą też Państwa udziałem/ Waszym udziałem/ udziałem wszystkich słuchaczy - Magdalena Piotrowska, Hear Candy Mastering".