Koncert grupy Andrzej Kowalski Quartet

Sandomierskie Centrum Kultury zaprasza na koncert grupy Andrzej Kowalski Quartet, nominowanej do Fryderyka 2020 w kategorii Fonograficzny Debiut Roku-Jazz za album „Abstrakt”!

Koncert odbędzie się w niedzielę 23 lutego 2020 r. o godz. 19.00 Lapidarium pod Ratuszem (Rynek 1).

BILET: 25 zł (przedsprzedaż)/30 zł (w dniu koncertu)*
*Bilety do nabycia codziennie w Centrum Informacji Turystycznej w Sandomierzu (Rynek 20, tel. 15 6446105, email:  informacja@sandomierz.travel) oraz (w miarę dostępności) bezpośrednio przed koncertem.

*** 

Andrzej Kowalski Quartet to zespół złożony z muzyków studiujących na Akademii Muzycznej w Katowicach oraz Uniwersytecie Muzycznym w Warszawie.

Zespół wykonuje przede wszystkim oryginalne kompozycje lidera będące wypadkową jego muzycznych fascynacji. Choć utwory są osadzone w stylistyce jazzowej, słychać w nich elementy innych gatunków takich jak muzyka klasyczna, muzyka elektroniczna, minimalizm czy rock.

W roku 2019 zespół został laureatem programu “Jazzowy debiut fonograficzny” organizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca, w związku z czym 15 czerwca 2019 ukazała się jego debiutancka płyta zatytułowana “Abstrakt”. Koncert premierowy albumu odbył się  na festiwalu Warsaw Summer Jazz Days.

Andrzej Kowalski Quartet został nominowany za swój debiut do nagrody Fryderyk 2020. 

Oprócz tego zespół ma na swoim koncie Grand Prix XXI Bielskiej Zadymki Jazzowej oraz nagrodę Stowarzyszenia Autorów ZAiKS na 55 Santander Jazz nad Odrą. Drugi, tym razem koncertowy album zespołu pt.: “Live at Radio Katowice” został wydany przez Polskie Radio i dołączony do Jazz Forum. 

Zespół koncertował między innymi na festiwalach:
Warsaw Summer Jazz Days 2019
Lotos Jazz Festival Bielska Zadymka Jazzowa 2019
Santander Jazz nad Odrą Festival 2019
Dobro Jazz 2018 w Tulcea w Rumunii (koncert wieńczący trasę po Rumunii obejmującą występy w takich miastach jak Bukareszt, czy Buzau)
Art Jazz 2018 na Ukrainie w miastach Łuck i Równe (koncert transmitowany przez ukraińską telewizję)
Koncert w ramach cyklu JazZamek w CK Zamek Poznaniu w październiku 2019
Zespół zagrał również koncert Live in Radio Katowice 2019

Skład zespołu:
Andrzej Kowalski - gitara, syntezatory, kompozycje
Robert Wypasek - saksofon, syntezatory
Jan Wierzbicki - kontrabas, gitara basowa
Stefan Raczkowski – perkusja

“Andrzej Kowalski to bardzo uzdolniony gitarzysta i kompozytor. Jego spojrzenie na muzykę jest szerokie, a frazy, które gra, zaskakują świeżością i kreatywnością. Trzymam kciuki za jego artystyczną przyszłość, w przekonaniu, że nieraz pozytywnie zaskoczy nas klasą swoich twórczych poszukiwań.”   

-Marek Napiórkowski  

“Płytowy debiut kwartetu Andrzeja Kowalskiego to album na bardzo wysokim poziomie, zarówno pod względem muzycznym jak i wykonawczym. Niezwykle dojrzała, interesująca i mocno zróżnicowana, a zarazem spójna koncepcyjnie płyta "Abstrakt" to wciągająca muzyczna opowieść, do której chce się wracać!” 

-Mateusz Smoczyński

“Jeśli tylko otrzyma taką możliwość Andrzej Kowalski nie jeden raz zaskoczy polską scenę muzyczną, a jego kompozycyjny gust i etos pracy pokaże owoce w postaci międzygatunkowych arcydzieł. Andrzej Kowalski to zapowiedź nadchodzącej nowej fali tsunami w polskim jazzie, która, jeśli będziemy nieostrożni — może złapać nas z zaskoczenia. Nie dajmy się zaskoczyć, posłuchajmy różnorodnych inspiracji zawartych na jego bardzo ciekawej płycie “Abstrakt”. Przywitają nas nie tylko dźwięki gitar i syntezatorów, ale też naprawdę wybitni instrumentaliści grający na kontrabasie, saksofonie i perkusji. Polecam.”   

-Nikola Kołodziejczyk


Kwiecień 2020
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3