Koncert duetu Bolewski | Tubis

Sandomierskie Centrum Kultury zaprasza na koncert duetu Bolewski | Tubis, który odbędzie się w piątek 21 września 2018 roku o godz. 19.00 w Lapidarium pod Ratuszem (Rynek 1, Sandomierz).

Bilety: 30 zł (przedsprzedaż/w dniu koncertu)

Przedsprzedaż prowadzona będzie od 10.09.2018 w Centrum Informacji Turystycznej w Sandomierzu (Rynek 20).

Koncert odbędzie się w ramach jesiennej trasy promującej album "Lunatyk", który ukazał się 9 marca 2018 roku. Jest to nowy i oryginalny projekt, a poniżej kilka niezbędnych informacji, recenzji i linków przybliżających ich muzykę: 

Bolewski|Tubis - duet jakiego jeszcze nie słyszeliście! Tylko dwóch muzyków na scenie, olbrzymia dawka energii i dźwięków, które tworzą: Maciej Tubis (fortepian, synezatory) i Radosław Bolewski (perkusja, wokal).  

Utwory z albumu premierowo pojawiły się m.in. na antenie: Polskiego Radia "Trójka" i "Jedynka", TVP Kultura, TVP 1, TVP Polonia.

Płyta zebrała bardzo pochlebne recenzje dziennikarzy muzycznych, m.in.:

Marek Niedźwiecki (Trójka) o płycie: "Świetna... słuchać koniecznie"

Paweł Gzyl (Dziennik Polski): "Są tu momenty zadumy, są też bardziej energetyczne partie. Słucha się tego zadziwiająco dobrze, co świadczy, że Radek i Maciej znaleźli odświeżający pomysł na formułę piosenki"

Jędrzej Słodkowski (Gazeta Wyborcza): "Bolewski jak zawsze imponująco godzi bębnienie ze śpiewaniem, Tubis wykonuje za klawiaturami - tradycyjnymi oraz syntezatorami - akrobacje (...), no ale wiadomo nie od dziś, że panowie mają rękę do pisania wpadających w ucho kompozycji" 

Jednak to wrażenia koncertowe stanowią o wyjątkowości tego projektu. Już od pierwszych koncertów publiczność nie pozostaje obojętna:

AJ Czopek (Warszawa): "W czasie jednego koncertu doświadczyłem melancholii, jak
u Grechuty, dynamizmu, jak u Ciechowskiego i harmonijnej soczystości, jak u Hancocka. I
w tym wszystkim, oryginalność kompozycji wcale nie doznała szwanku."

Monika Powtak (Sieradz): "Mogłabym się długo rozwodzić nad tym co działo się w moich myślach podczas wczorajszego koncertu. Ujmę to jednak bardzo krótko i zwięźle: to jedno z najlepiej wydanych 30 zł w moim zyciu :) Jesteście inspiracją."

Kasia Jaskoolka (Sopot): "Koncert genialny! Czysta synergia dwóch świetnych artystów "

Michał Sołtan (Sopot): "Jeśli płyta jest doskonała, to koncert był boski! Dzięki za dźwięki :)"

Linki do utworów z premierowego koncertu w Radio Łódź 6 marca 2018 r.:

https://www.youtube.com/watch?v=1Pz2r43WjII

https://www.youtube.com/watch?v=5HXzjgH6eHk

Poniżej linki do video-klipów:

https://www.youtube.com/watch?v=9N5eIV1tCns

https://www.youtube.com/watch?v=i5XsSLzLO18