Historyczna Gra Bitewna Wrzesień 1939

Zapraszamy do udziału w historycznej grze bitewnej "Wrzesień 1939". Prezentacja gry oraz możliwość wzięcia udziału w grze bitewnej odbędzie się w dn. 2 grudnia 2018 r. od godz. 10.00 sali kameralnej Portu Kultury (ul. Portowa 24 w Sandomierzu).

Szczegółowe informacje: 697 031 616

***

Wrzesień 1939 to historyczna, figurkowa gra bitewna oparta na modelach pojazdów, sprzętu wojskowego i figurkach żołnierzy w skali 1:72 (20 mm) oraz osadzona w realiach historycznych Wojny Obronnej 1939 roku. Gra symuluje walki w skali taktycznej między oddziałami polskimi a niemieckimi na szczeblu plutonów, rozgrywane na stole plastycznym z wykorzystaniem specjalnie przygotowanych elementów terenu. Gra w podstawowej wersji jest przeznaczona dla dwóch graczy. Istnieje jednak możliwość udziału w rozgrywce większej liczby graczy poprzez zwielokrotnienie liczby użytych wojsk oraz talii kart rozkazów. Optymalny dobór sił dla jednego gracza nie przekracza wzmocnionej kompanii, chociaż możliwe jest rozgrywanie walk z udziałem większych formacji np. wielkości batalionu.

Zasady gry w systemie Wrzesień 1939 to kompromis pomiędzy grą a odwzorowaniem realiów historycznych początków II wojny światowej.

Ci, którzy zdecydują się na udział w zajęciach, będą mogli zapoznać się i rozsmakować w wargamingu oraz odnosić sukcesy na polu gry, na miarę tych historycznych potyczek, a także, (co ważne!) poczuć smak zwycięstwa i gorycz porażki (oby te ostatnie zdarzały się jak najrzadziej).

Wrzesień 1939 jest przede wszystkim grą historyczną. Dzięki niej zdobędziecie wiedzę, która przyda się Wam nie tylko na polu bitwy. Jawi się ona, jako nowe narzędzie dydaktyczne, korelacji między przedmiotowej, walki z nałogami i nudą ogarniającą coraz większe rzesze młodych.

Zapraszamy w tym dniu a także do udziału w zajęciach, które realizowane są w Porcie Kultury, w każdą sobotę w godz. od 14.00-18.00.