Dni Sandomierza - Truskawkowa Niedziela 2018

Zapraszamy 10 czerwca do Sandomierza na Truskawkową Niedzielę wypełnioną rozmaitymi atrakcjami i zapachem świeżych truskawek!

Na scenie od godziny 14.00 prezentować się będą lokalni młodzi artyści m.in. muzycy, wokaliści i tancerze. Następnie około godziny 19.00 będzie można podziwiać zespół BAiKA w wykonaniu Piotra Banacha i Katarzyny Sondej.

O godzinie 20.30 odbędzie się koncert gwiazdy wieczoru. Na sandomierskim Rynku zagra i zaśpiewa Ørganek wraz z zespołem!

Ponadto w programie: bezpłatne animacje dla dzieci prowadzone przez „Stacyjkowo”, bezpłatne urządzenia rekreacyjne, wystawcy z truskawkami, truskawkowe menu w okolicznych obiektach gastronomicznych oraz wiele innych atrakcji.

DNI SANDOMIERZA - TRUSKAWKOWA NIEDZIELA
PROGRAM

Sobota - 9 czerwca 2018
Rynek Starego Miasta

"99. rocznica wkroczenia 14. PUJ w granice Polski Śniatyń, 15 czerwca 1919 - Sandomierz 9 czerwca 2018" Uroczystości patriotyczne w wykonaniu Chorągwi Rycerstwa Ziemi Sandomierskiej i Sandomierskiego Ośrodka Kawaleryjskiego ku czci 14. Pułku Ułanów Jazłowieckich.

12.00: Defilada Grupy Rekonstrukcyjnej Sandomierskiego Ośrodka Kawaleryjskiego w barwach 14. PUJ oraz zaproszonych gości.
12.15: Apel Poległych
12.30: Inscenizacja wkroczenia 14. Pułku Ułanów w granice Polski pod Śniatyniem
15.30: Spotkanie Rodzin Weteranów 14. Pułku Ułanów, kawalerzystów oraz zaproszonych gości

Plac Jana Pawła II
14.00: Piknik Żołnierski - pokazy kawaleryjskie

Truskawkowa Niedziela
10 czerwca 2018 
Rynek Starego Miasta w Sandomierzu

Atrakcje na Rynku Starego Miasta:

13.00 – 19.00
- bezpłatne urządzenia rekreacyjne
- wystawcy z truskawkami

14.00 – 19.00 - teren Rynku
„Stacyjkowo” - animacje i konkursy dla dzieci 
Stowarzyszenie „Dobro powraca” ze Stalowej Woli: akcja promocyjno – charytatywna

SCENA:
14.00 - spontaniczny START

Od godz. 14.10 - prezentacje lokalnych, młodych talentów:
Klasa Mundurowa Zespołu Szkół Gastronomicznych i Hotelarskich w Sandomierzu
Sandomierskie Studio Piosenki 
Formacje Taneczne „PARADOX”
Społeczna Szkoła Muzyczna I stopnia w Sandomierzu
Formacja taneczna „Dance Mania”
Fabryka Ruchu
Centrum Edukacji Artystycznej „Gama”
Zespół Tańca Orientalnego Nimbooda

KONCERTY:
godz. 19.00: Zespół BAiKA 
godz. 20.30: Ørganek z zespołem

Organizatorzy: Urząd Miejski w Sandomierzu, Sandomierskie Centrum Kultury.

Wsparcie: Fundacja Kultury Ziemi Sandomierskiej.

***

BAiKA – PIOTR BANACH I KATARZYNA SONDEJ

BAiKA to duet, który tworzą: Piotr Banach (założyciel i lider takich zespołów jak Hey, czy Indios Bravos)i Katarzyna Sondej (występująca pod artystycznym pseudonimem - Kafi). Ona śpiewa, obsługuje instrumenty klawiszowe i kazoo. On gra na gitarze, instrumentach perkusyjnych i pisze teksty. Komponują i aranżują wspólnie. Nie grają punk rocka, ale działają zgodnie z punkową ideą - D.I.Y. (do it yourself) , czyli zrób to sam. Sami więc produkują swoje nagrania i sami tworzą do nich video clipy. Wszystko to w domowych warunkach bez oglądania się na obowiązujące trendy i show biznesowe wymagania.
Warto nadmienić, że w tym roku ukazał się ich nowy album pt. "Byty zależne".

GWIAZDA WIECZORU: Ørganek z zespołem

Tomasz Organek muzykkompozytorpiosenkarz i autor tekstów. Członek Akademii Fonograficznej ZPAV, współzałożyciel i członek zespołu SOFA, twórca projektu Ørganek.

Kariera z zespołem Sofa

Jest jednym z założycieli zespołu SOFA, w którym gra na gitarze i śpiewa obok Kasi Kurzawskiej i MC S.T.U.B. Na debiutancką płytę zespołu zatytułowaną Many Stylez napisał większość tekstów oraz część muzyki. W 2007 roku wraz z pozostałymi muzykami otrzymał nagrodę polskiego przemysłu fonograficznego Fryderyka w kategorii Nowa twarz fonografii.

W 2009 roku grupa wydała drugi album długogrający pt. DoReMiFaSoFa, a w 2012 roku – trzeci pt. Hardkor i disko, w której udzielił się jako kompozytor, autor tekstów i producent.

Kariera solowa

Jako gitarzysta Organek wystąpił gościnnie na płycie zatytułowanej Sequel autorstwa duetu Jacaszek/Miłka. W 2006 roku zagrał gościnnie na płycie Andrzeja Smolika pt. 3, z kolei w 2009 na albumie Kayah pt. Skała. W 2010 roku zaśpiewał w utworze „Mind Goes Blank” z płyty Fox Box Foxa, z którym zdobył nagrodę jury festiwalu TOPtrendy 2010. Rok później zaśpiewał w utworze „Communication Breakdown” Foxa, z którym zdobył nagrodę jury festiwalu WOW! Orange Music Festival 2011.

 
W 2013 roku powołał zespół pod nazwą Ørganek. Rok później nakładem wytwórni muzycznej Mystic Production ukazał się debiutancki album zespołu zatytułowany Głupi. Pierwszy singel z płyty, piosenka „Kate Moss” dotarła na pierwsze miejsce listy przebojów NRD – Najlepsza Rockowa Dwudziestka radia Eska Rock. Ørganek otrzymał również dwie nagrody Prezydenta Miasta Torunia w ramach festiwalu Toruńskie Gwiazdy w kategorii Nadzieja roku 2014 oraz Płyta roku 2014. Również w 2014 roku zespół wystąpił na koncertach z cyklu Męskie Granie 2014 oraz na Orange Warsaw Festival 2014 gdzie zaprezentował nagrania z debiutu płytowego. 22 października Tomasz Organek został uhonorowany Nagrodą Muzyczną Programu 3 Polskiego Radia im. Mateusza Święcickiego. W grudniu muzyk otrzymał Nagrodę Artystyczną Miasta Torunia im. Grzegorza Ciechowskiego. W czerwcu 2017, w czasie obchodów związanych z świętem Miasta Toruń, został uhonorowany przez mieszkańców miasta Torunia, odsłaniając swoją Katarzynę w Piernikowej Alei Gwiazd.
 

Członkowie zespołu:
Tomasz Organek (Vocals, Guitar)
Adam Staszewski (Bass)
Robert Markiewicz (Drums)
Tomasz Lewandowski (Keys)

Gorąco zapraszamy!

Organizatorzy: Sandomierskie Centrum Kultury, Fundacja Kultury Ziemi Sandomierskiej oraz Urząd Miejski w Sandomierzu.

.

.