40-lecie Podziemnej Trasy Turystycznej

Sandomierskie Centrum Kultury zaprasza na 40-lecie Podziemnej Trasy Turystycznej. Podziemna Trasa Turystyczna to udostępniona do zwiedzania część kilkukondygnacyjnych komór i chodników znajdujących się pod miastem. Jej długość wynosi 470 m. Najgłębsze wyrobiska znajdują się na głębokości 12 m. Sandomierskie podziemia owiane są licznymi legendami, które można poznać w trakcie ich zwiedzania.
 

W ofercie przygotowaliśmy:
- dla wszystkich czterdziestolatków za okazaniem dokumentu tożsamości określającego wiek w terminie od 14 do 17 grudnia br. wejście do Podziemnej Trasy Turystycznej jest bezpłatne.
- Spektakl pt.: „Podziemia świadomości. 7 kobiet. 7 monologów. 7 historii", który odbędzie się w czwartek, 14.12.2017 r.

 

***
Grupa teatralna Metafora zaprasza na nietypowe zwiedzanie Podziemnej Trasy Turystycznej. Scenariusz złożony
z monologów kobiet powstawał kilka miesięcy, na podstawie prawdziwych historii uczestniczek projektu.

Wstyd, smutek, strach, gniew, tęsknota, melancholia… Skrajne uczucia i emocje często mimowolnie skrywamy za fasadą pozornej normalności. Czy możemy zatem wejść w głąb siebie? Czy możliwy jest spacer korytarzami naszej świadomości? Czy zwerbalizowanie naszych lęków może przynieść ukojenie, czy może na zawsze powinny zostać w podziemiach?

Godziny:
I wejście – 17:30
II wejście – 19:30


Wstęp – 10 zł
Bilety do nabycia w Centrum Informacji Turystycznej, Rynek 20, tel. 15 644 61 05.

Podziemna Trasa Turystyczna czynna jest od poniedziałku do niedzieli w godz. 10.00 - 17.00 (ostatnie wejście ok. godz. 16.00).