Sandomierskie Centrum Kultury
Jazzowym Domem Kultury!


Szanowni Państwo, miło nam poinformować, iż Sandomierskie Centrum Kultury dzięki współpracy z Fundacją Polski Jazz otrzymało miano Jazzowego Domu Kultury! Efektem tej owocnej kooperacji, będą odbywające się w roku 2019, comiesięczne koncerty w ramach projektu Polski Jazz 360°. Projekt ma na celu propagowanie muzyki jazzowej poprzez ukazanie jej różnorodności i oswajanie z nią szerokiej publiczności.
 

Projekt Polski Jazz 360° został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.
 

SCK Jazzowym Domem Kultury:

  • Na bieżąco będziemy dzielić się z Państwem informacjami o nadchodzących koncertach, ciekawostkami o występujących artystach, komunikatami o dostępności biletów, miejscach i terminach najbliższych koncertów.

  • Zachęcamy wszystkich - nie tylko fanów jazzu - do śledzenia naszych oficjalnych witryn internetowych oraz do uczestnictwa w koncertach realizowanych w ramach projektu Polski Jazz 360°!

 

Harmonogram koncertów w ramach projektu Polski Jazz 360°
 

Zachęcamy Państwa do zapoznania się z harmonogramem koncertów zaplanowanych na 2019 rok, przy współpracy Sandomierskiego Centrum Kultury z Fundacją Polski Jazz:

 

Kalendarium koncertów w 2019 roku

ARTYSTA

DATA

MIEJSCE

Skicki-Skiuk

27.01.2019 (niedziela)

Lapidarium pod Ratuszem (Rynek1)

HoTS

24.02.2019 (niedziela)

Lapidarium pod Ratuszem (Rynek1)

Tomasz Chyła Quintet

10.03.2019 (niedziela)

Lapidarium pod Ratuszem (Rynek1)

The Beat Freaks

31.03.2019 (niedziela)

Lapidarium pod Ratuszem (Rynek1)

Weezdob Collective

11.04.2019 (czwartek)

Lapidarium pod Ratuszem (Rynek1)

Wojciech Karolak 
Śmietana Tribute

18.05.2019 (sobota) 

Dziedziniec Zamku Królewskiego w Sandomierzu (Zamkowa 12)

 
***
 
Szanowni Państwo,
 
informujemy, iż z przyczyn niezależnych od Sandomierskiego Centrum Kultury, współpraca z Fundacją Polski Jazz została zawieszona na czas nieokreślony.
 
Dziękujemy za wyrozumiałość.

***

Fundacja Polski Jazz od 2012 roku zajmuje się popularyzacją twórczości polskich muzyków jazzowych oraz organizacją wydarzeń artystycznych, kulturalnych, charytatywnych i edukacyjnych. Głównym celem, dla którego została powołana, była potrzeba digitalizacji i archiwizacji cyfrowej utworów muzycznych, zdjęć i artykułów prasowych związanych z polską jazzową kulturą muzyczną.

W skład Rady Artystycznej Fundacji Polski Jazz wchodzą osoby znane ze swego zaangażowania na rzecz rozwoju jazzowej kultury muzycznej w Polsce. Przewodniczącym Rady jest Piotr Rodowicz, kontrabasista, prezes Polskiego Stowarzyszenia Jazzowego, na co dzień wykładowca Wydziału Jazzu przy Państwowej Szkole Muzycznej w Warszawie przy ul. Bednarskiej. Członkami Rady są: Paweł Brodowski, redaktor naczelny miesięcznika „Jazz Forum” i Aneta Norek-Skrycka, założycielka i prezes Fundacji im. Zbigniewa Seiferta.

Fundacja organizowała lub współorganizowała szereg koncertów jazzowych, w tym Warszawskie Zaduszki Jazzowe, I Love Jazz.pl, koncerty charytatywne „Gramy dla Jarka Śmietany”, „Gramy dla Michała Kulentego”, „Gramy dla Janusza Stefańskiego”, Objęliśmy patronatem i współpracowaliśmy przy powstawaniu filmu Andrzeja Michałowskiego – “Jagodziński – Jazzman, który gra Chopina”. Fundacja objęła patronatem wydawnictwa fonograficzne: Olgi Boczar i kwintetu Macieja Strzelczyka. Przygotowujemy również programy wspierający debiutujących jazzmanów. Patronem Honorowym części naszych przedsięwzięć były: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Instytut Muzyki i Tańca oraz Narodowy Instytut Audiowizualny.

Mateusz Zarembowicz
prezes fundacji

 

Polski Jazz 360° to projekt sieci koncertowej zorganizowanej przy współpracy z Instytucjami Kultury z całej Polski, którego celem jest popularyzacja polskiej muzyki jazzowej. Zamiarem Fundacji jest dostarczenie publiczności wydarzeń artystycznych najwyższej próby, a także przybliżenie odbiorcom tego co aktualne w polskiej muzyce jazzowej, która zyskała uznanie i szacunek na całym świecie. Zaproszeni do projektu artyści prezentują bardzo różnorodny jazz. Fundacja zamierza pokazać cały przekrój gatunku, który opiera się próbom zdefiniowania.
 

Projekt Polski Jazz 360° został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.