W niedzielę, 6 sierpnia, na Bulwarze im. Marszałka Józefa Piłsudzkiego odbyła się gra miejska pt. „Musical nad Wisłą”, zorganizowana w ramach projektu Sandomierska Akademia Musicalu. W grze wzięło udział 49 uczestników w patrolach 4-osobowych. Wyłoniono dwa zwycięskie patrole – „Odkrywcy tajemnic” w składzie Agnieszka Napieracz, Małgorzata Lis, Zuzanna Lis, Paulina Kaczor oraz „No to siup” w składzie Ilona Kornacka, Izabela Kierepka, Damian Skwira i Mateusz Siupka.

Przed wyruszeniem na trasę, każdy patrol losował zagadkę startową, której rozwiązanie warunkowało rozpoczęcie wyścigu. Każda grupa została wyposażona w mapę miasta z zaznaczonymi punktami kontrolnymi, długopis oraz list od Tajnego Stowarzyszenia Poszukiwaczy Skarbów Słowian.

Gra „Musical nad Wisłą” składała się z sześciu punktów kontrolnych, na których animatorzy przebrani za postacie słowiańskie przygotowywali zadania dla patroli. Przy wykonywaniu zadań uczestnicy musieli wykazać się wiedzą z zakresu musicali opartych na polskich dziełach literackich oraz znajomością utworów z musicalu „Metro”. Ponadto, niezbędna była wiedza związana z rzeką Wisłą, nad którą ukryty był skarb – topór Peruna. Zawodnicy m.in. musieli zawiązać węzły żeglarskie.

Wszyscy uczestnicy z wielkim zaangażowaniem podchodzili do stojących przed nimi wyzwań. Za każde dobrze wykonane zadanie patrol zdobywał jantary – walutę, za którą mogli wykupić klucz do prastarej Księgi Słowian. Bez wskazówki zawartej w księdze odnalezienie topora Peruna nie było możliwe. Wszyscy poradzili sobie z tym zadaniem, choć nie było łatwo! Całemu wydarzeniu towarzyszyła pozytywna energia oraz niezwykle radosna atmosfera stworzona przez uczestników i prowadzących.

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.