Wystawy fotograficzne autorstwa Celiny i Wojciecha Chmiel

Z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, Sandomierskie Centrum Kultury pragnie pokazać piękno i tradycję naszego kraju, organizując dwie wystawy fotograficzne.

Zapraszamy do podziwiania wystawy pt. "Polskie pejzaże w obiektywie Wojciecha Chmiel” w Iluzjon Art Cafe (przy Sandomierskim Centrum Kultury, Rynek 25/26), natomiast w Porcie Kultury mają Państwo możliwość odwiedzenia ekspozycji zatytułowanej "Polskie muzea skansenowskie w obiektywie Celiny i Wojciecha Chmiel,  z udziałem członków zespołu Sędomir.”

Informujemy, iż wystawa pt. "Polskie pejzaże w obiektywie Wojciecha Chmiel” w Iluzjon Art Cafe, będzie  czynna dla zwiedzających do 3 stycznia 2019 r.!

Zapraszamy!

Wstęp wolny!

***

Wojciech: fotografią zajmuję się od trzydziestu lat. Swoją przygodę zaczynałem od aparatów analogowych, sam wywoływałem zdjęcia. Największą przyjemność sprawia mi fotografowanie architektury, krajobrazu i relacjonowanie wydarzeń.

W moich pejzażach staram się ukazać piękno polskiej natury. Moją myślą przewodnią w tworzeniu fotografii jest uchwycenie światła, barw oraz ulotnych zjawisk natury.

Celina: fotografią pasjonuję się od dziesięciu lat , tą pasją zaraził mnie mój mąż. Najbardziej lubię fotografować przyrodę makro, portrety, fotografię rodzinną i folklor.

 

"Polskie muzea skansenowskie, znalazły się w kręgu naszych zainteresowań, ze względu na uczestnictwo naszych dzieci w szkolnym zespole ludowym "Sędomir". Towarzyszymy im podczas rozmaitych wyjazdów, konkursów i przeglądów. Opiekun grupy zaproponował nam również współpracę przy dokumentacji oraz promocji działalności zespołu. Ponadto interesuje nas temat obyczajowości, obrzędów, muzyki i strojów ludowych.

Fotografia stanowi dla nas sposób na zatrzymanie czasu, piękna i emocji."

Celina i Wojciech Chmiel