Wystawa „Przebudzenie Wiosny. Spektakl muzyczny w fotografii”

W imieniu Sandomierskiego Centrum Kultury zapraszamy serdecznie do Iluzjon Art Cafe i Portu Kultury na wystawę fotograficzną poświęconą dokumentacji widowiska muzycznego pt. „Przebudzenie Wiosny", którego premiera miała miejsce w grudniu 2017 r. w Porcie Kultury (Portowa 24, Sandomierz).

Wernisaż wystawy odbył się 16 lutego 2018 r. o godz. 18.00 w Iluzjon Art Cafe (przy Sandomierskim Centrum Kultury, Rynek 25/26).

Wystawa składająca się z dwóch odmiennych części, jest dostępna dla zwiedzających od 16 lutego br., w dwóch miejscach jednocześnie - w Iluzjon Art Cafe (przy Sandomierskim Centrum Kultury, Rynek 25/26) oraz Porcie Kultury (ul. Portowa 24).

Na wystawie zaprezentowano prace czterech autorów: Pawła Maleckiego, Wojciecha Zycha, Antoniego Walasa i Beaty Mojduszki.

Zaprezentowane fotografie są dokumentacją grudniowych premier, a także prób do spektaklu, które miały miejsce od maja do grudnia 2017 r.

Widowisko musicalowe z muzyką na żywo pt. "Przebudzenie Wiosny", było zwieńczeniem projektu Sandomierska Akademia Musicalu. SAM to innowacyjne na skalę wojewódzką przedsięwzięcie, które miało na celu zwiększenie kreatywności oraz aktywizację twórczą uczestników reprezentujących wszystkie grupy wiekowe. Projekt obejmował różnorodne formy pracy z uczestnikami, takie jak: 7-miesięczne warsztaty musicalowe, warsztaty mistrzowskie (prowadzone przez profesjonalistów w dziedzinie aktorstwa, wokalistyki, tańca, scenopisarstwa i pedagogiki teatru), pokazy filmowe połączone z panelem dyskusyjnym, musicalowe spotkania dla dzieci, wyjazdy do teatrów muzycznych, grę miejską „Musical nad Wisłą”, a także happening w przestrzeni publicznej. Autorką projektu SAM, instruktorem aktorstwa i reżyserem spektaklu jest Kamila Kremiec-Panek, instruktorem wokalnym Martyna Puszka-Maziarz, natomiast instruktorem choreografii – Justyna Kuchta.

Organizatorzy wydarzenia: Sandomierskie Centrum Kultury, Miasto Sandomierz.

Patroni medialni: Radio Kielce, Radio Leliwa Sp. z o.o., Telewizja Polska S.A. Oddział w Kielcach, iTV Wisła, Echo Dnia, Tygodnik Nadwiślański, Miesięcznik „Sandomierzanin”, serwis internetowy nadwisla24.pl, serwis internetowy tsa24.com

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Ze względu na to, iż grudniowe premiery spektaklu nie wyczerpały zainteresowania publiczności, Sandomierskie Centrum Kultury zorganizowało dodatkowe pokazy widowiska 3. i 4. marca o godz. 18.00 w Porcie Kultury (Portowa 24). Bilety do nabycia od 14 lutego w Centrum Informacji Turystycznej w cenie 15 złotych.

Zapraszamy serdecznie!

***

Paweł Malecki

Członek Sandomierskiego Towarzystwa Pasjonatów Fotografii. Zadebiutował w 2015 roku zbiorową wystawą z okazji 5-lecia STPF. Uczestniczył również w II edycji wystawy „Anatomii Rozpadu".
Laureat wielu konkursów fotograficznych.
Fotografią zainteresował się na studiach w 2004 roku, od tego czasu zgłębiał literaturę z nią związaną, uczestniczył również w licznych warsztatach. W dzieciństwie towarzyszył swojemu ojcu fotografowi – amatorowi, podczas pracy  w ciemni fotograficznej.
W roku 2011 jego zdjęcie pojawiło się na okładce pierwszego wydania książki Zygmunta Miłoszewskiego „Ziarno prawdy".
Fotografie autora ukazywały się wielokrotnie w różnego rodzaju czasopismach oraz lokalnej prasie.
Paweł jest mieszkańcem Sandomierza i właśnie to miasto fotografowane z różnych miejsc i perspektyw, jest najczęstszym tematem jego artystycznej działalności. Fotografuje zabytki, w których odnajduje duszę, obcuje również z przyrodą, czego wyrazem są znane fotografie pięknych sandomierskich zakątków i okolic miasta.

W listopadzie 2017 r. w Iluzjon Art Cafe (przy Sandomierskim Centrum Kultury) zaprezentował swoją indywidualną wystawę pt. „Pejzaż nocnego nieba. Zatrzymać ruch gwiazd”. Zaprezentował wówczas prace, które były efektem wielogodzinnych obserwacji sierpniowego i lipcowego nocnego nieba.

Zdjęcia autora można oglądać w Internecie
www.facebook.com/pawel.malecki.fotograf/
500px.com/pawel-malecki

Wojciech Zych

Fotograf niezależny, specjalizujący się w fotografii portretowej, ulicznej oraz fotoreportażu. Wykonuje również zlecenia komercyjne.

Swoje prace publikuje na facebook'u:
www.facebook.com/VoytekZ.Photography/
www.facebook.com/VoytekZ.Photoreports/

Czas na fotografię dzieli z drugą pasją - muzyką. Od dekady udziela się w grze na gitarze w różnych projektach muzycznych.

Wojciech jest uczestnikiem warsztatów fotograficznych odbywających się w Porcie Kultury, prowadzonych przez Patryka Goszczyńskiego. Efekty jego pracy można było podziwiać podczas zbiorowej wystawy uczestników warsztatów pt. „Światłoczuli” w grudniu 2017 r., zorganizowanej przez Sandomierskie Centrum Kultury.

Współpracował również z Sandomierskim Centrum Kultury w październiku 2017 r., jako fotoreporter spektaklu w reżyserii Kamili Kremiec-Panek pt. „Podziemia świadomości”, przygotowanym przez amatorką grupę teatralną „Metafora”.

Antoni Walas

„Mam na imię Antek, mam 16 lat i mimo, że interesowałem się już wcześniej filmografią/fotografia to moja działalność w tym zakresie rozpoczęła się wraz z rozpoczęciem projektu Sandomierskiej Akademii Musicalu. Otrzymałem wówczas możliwość uczestnictwa i dokumentacji foto/video poszczególnych wydarzeń projektu. W międzyczasie współpracowałem również z Sandomierskim Centrum Kultury w październiku 2017 r., jako reporter filmowy spektaklu w reżyserii Kamili Kremiec-Panek pt. „Podziemia świadomości”, przygotowanym przez amatorką grupę teatralną „Metafora”.”

Beata Mojduszka

Absolwentka Foundation Diploma in Art and Design na University for the Creative Arts w Maidstone (Wielka Brytania) na kierunku Photomedia.

Pasjonatka filmu, fotografii, montażu i post produkcji video.

Uczestniczka licznych warsztatów fotograficznych i filmowych w kraju i za granicą.

Beata brała udział w zbiorowej wystawie II edycji „Anatomii Rozpadu“, a także w wystawie „Pasiasty II w ramach „Spotkania przy kakale“ w 2015 r..

Od 2017 r. pracownik Sandomierskiego Centrum Kultury, aktywny uczestnik amatorskiego teatru prowadzonego przez Kamilę Kremiec Panek.

Organizator i wykonawca wystaw organizowanych przez Sandomierskie Centrum Kultury.

Współpracownik przy projekcie Sandomierskiej Akademii Musicalu przy dokumentacji oraz relacjonowaniu poszczególnych wydarzeń w ramach projektu, a także członek obsady spektaklu „Przebudzenia Wiosny“.