Wernisaż wystawy autorstwa Oli Malarz pt. "te(k)stuję słowa" - relacja

Sala pełna gości, gratulacje, kwiaty i łzy wzruszenia… Pod takim znakiem upłynęło otwarcie wyjątkowej wystawy, której bohaterem jest słowo, a wszystko za sprawą autorki Oli Malarz – poetki, pisarki i wielkiej miłośniczki książek.

W miniony, piątkowy wieczór 5. października, restauracyjna część Iluzjon Art Cafe wypełnia się po brzegi, aby wraz z autorką - Olą Malarz - celebrować otwarcie wyjątkowej ekspozycji zatytułowanej „te(k)stuję słowa”.

Oficjalnego otwarcia wystawy i prezentacji autorki dokonał Dyrektor Sandomierskiego Centrum Kultury - Wojciech Dumin. Wśród licznie zgromadzonych gości Ola opowiedziała jak rozpoczęła się jej kreatywna podróż z polskim słowem, o jego sile zawartej w konstrukcji i znaczeniu, nazywając swoją wystawę „przestrzennym, wielowymiarowym spacerem pomiędzy granicami znaczeń”. Podkreśliła jaką rolę w jej życiu odgrywają: muzyka, podróże, spotkania i rozmowy z ludźmi oraz jaki mają wpływ na jej twórczość. Dziękując w swoim przemówieniu za otaczające ją wsparcie, zaznaczyła jak wielką wartością są dla niej bliscy i przyjaciele.

Autorka nadmieniła, że jest to dla niej wyjątkowy wieczór nie tylko ze względu na swoją pierwszą autorską wystawę, ale również podzieliła się z przybyłymi gośćmi informacją o kolejnym sukcesie zawodowym.

Były kwiaty, upominki, uściski, łzy wzruszenia, gratulacje i nieustające wyrazy podziwu dla twórczości artystki.

Przez cały czas trwania wernisażu, gościom towarzyszyła przyjazna atmosfera, pełna serdeczności i zachwytu nad dokonaniami autorki. Wieczór upłynął na długich rozmowach, wymianach myśli i doświadczeń, przy akompaniamencie ulubionych utworów muzycznych Oli.

Dziękujemy tak licznie przybyłym gościom za przybycie, gospodarzom Iluzjon Art Cafe za pomoc i współpracę przy organizacji wydarzenia, Państwa zaś zapraszamy do wyjątkowej podróży przez twórczość Oli Malarz.

Wystawa będzie czynna dla zwiedzających do 25 października br. w Iluzjon Art Cafe przy Sandomierskim Centrum Kultury (Rynek 25/26).

Zapraszamy Państwa serdecznie!

Wstęp wolny!