Koncert jazzowy Kari Sál

Zapraszamy na jazzowy koncert w wykonaniu Kari Sál, który odbędzie się 9 grudnia 2018 r. o godz. 19:00 w Lapidarium pod Ratuszem.

 

Bilety w cenie 20 zł do nabycia w Centrum Informacji Turystycznej, Rynek 20, 27-600 Sandomierz.
 

Koncert odbywa się w ramach projektu Polski Jazz 360° realizowanego przez Fundację Polski Jazz. Jego celem jest propagowanie muzyki jazzowej poprzez ukazanie jej różnorodności i oswajanie z nią szerokiej publiczności.
Projekt Polski Jazz 360° został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.


***

Kari Sál to doceniona w kraju i zagranicą (Niemcy, Czechy, Grecja, Słowacja) wokalistka i aranżerka jazzowa, która w swojej muzyce łączy inspiracje rodzinnymi Bieszczadami oraz wielokulturowość Islandii, gdzie napisała większość swoich utworów. Zespół zaprezentuje materiał z debiutanckiej płyty Betesda, która ukazała się w 2017 r. Kojący, ciepły głos, dojrzałe i harmonicznie spójne kompozycje jazzowe z elementami zarówno muzyki klasycznej i world music oraz teksty – autorskie oraz inspirowane apokryfami z połowy VI wieku, to połączenie, które zachwyca i uspokaja słuchaczy. Wokalistce na scenie towarzyszyć będą uznani i nagradzani instrumentaliści: skrzypek Stanisław Słowiński (Grand Prix 39. Jazz Juniors), pianistka Kasia Pietrzko (tegoroczna laureatka Mateusza Trójki), kontrabasista Michał Kapczuk (Muzyk Roku 2015 wg, Jazz Forum i laureat nagrody MKiDN za osiągnięcia artystyczne) a oraz perkusista Patryk Dobosz (laureat nagrody indywidualnej Leszka Możdżera na Jazz Juniors 2009 oraz nagrody festiwalu Jazz Hoeilaart w Belgii).

Skład zespołu:
Kari Sal – wokal
Stanisław Słowinski – skrzypce
Kasia Pietrzko – fortepian
Michał Kapczuk – kontrabas
Patryk Dobosz – perkusja

Informacje zaczerpnięte z serwisu:
www.polskijazz.pl

Więcej info:
www.polskijazz.pl/wydarzenie/kari-sal-polski-jazz-360-sandomierz/?instance_id=159
www.fb.com/events/322523521671548/