Koncert Andrzej Chochół Band

Zapraszamy na jazzowy koncert w wykonaniu formacji „Andrzej Chochół Band”, który odbędzie się w piątek 14 grudnia 2018 r. o godz. 20.00 w Lapidarium pod Ratuszem.
 

Bilety w cenie 20 zł do nabycia w Centrum Informacji Turystycznej (Rynek 20, tel. 15 644 61 05) lub przed koncertem.


Ilość miejsc ograniczona.


***

Andrzej Chochół - gitarzysta jazzowy. Założyciel legendarnej grupy Stan d'Art, która w 1985 roku zdobyła I nagrodę na Festiwalu Krzysztofa Komedy w Warszawie i w 1986 roku Grand Prix na Międzynarodowym Festiwalu Jazzu Nowoczesnego „Jazz nad Odrą”. W latach 80-tych w ankiecie magazynu Jazz Forum znalazł się w grupie 10 najlepszych gitarzystów jazzowych w kraju.
Na początku lat 90. rozpoczął karierę solową. Albumy Andrzeja zdobywały pozytywne recenzje w branżowych magazynach i wśród odbiorców. Na wydanej dokładnie 10 lat temu płycie Here We Go pojawił się słynny amerykański saksofonista jazzowy Bill Evans. Andrzej współpracował z Krzysztofem Ścierańskim, Krystyną Prońko, Michałem Zduniakiem, Henrykiem Gembalskim, Ewą Urygą, Jorgosem Skoliasem, Adamem Wendtem i wieloma innymi. Jest autorem kilkunastu płyt, a dzisiaj promuje najnowszą płytę „Time for Melody” wydaną z okazji XXX-tych Zaduszek Jazzowych w Ostrowcu Świętokrzyskim, których jest pomysłodawcą i organizatorem.

Skład zespołu:
Andrzej Chochół - gitara
Marcin Gęborek - saksofon
Grzegorz „Ornette” Stępień – gitara basowa
Marek „Motyl” Motylski - perkusja

.