Inauguracja sezonu turystycznego 2019 - relacja

Inscenizacja historyczna z udziałem formacji pieszych wojsk z XVI wieku, uroczysty wjazd do miasta króla Stefana Batorego z husarią, bal dworski, to tylko cząstka tego, co  działo się w niedzielne popołudnie,  w ramach tegorocznej inauguracji sezonu turystycznego.
 
Licznie przybyli turyści i mieszkańcy na Rynku Starego Miasta, mogli podziwiać bogaty program, przygotowany specjalnie na otwarcie sezonu przez Urząd Miejski w Sandomierzu, Chorągiew Rycerstwa Ziemi Sandomierskiej oraz Sandomierskie Centrum Kultury.
 
Podobnie jak w poprzednich latach, była to przede wszystkim rycerska inauguracja. Wydarzeniu, które wpisało się na  stałe w kalendarz miejskich imprez towarzyszyło wiele atrakcji. Turyści oraz mieszkańcy miasta, którzy przybyli w niedzielę, 14 kwietnia na Rynek Starego Miasta, mogli podziwiać bogaty program. Symbolicznego aktu inauguracji dokonał Marcin Marzec burmistrz Sandomierza.
 
Po efektownych prezentacjach wojsk pieszych oraz pokazach tańców dworskich w wykonaniu Chorągwi Rycerstwa Ziemi Sandomierskiej na scenie przyległej do Ratusza zaprezentowały się formacje muzyczne Sandomierskiego Centrum Kultury. Jako pierwszy odbył się koncert Sandomierskiej Orkiestry Dętej zaraz po nim wystąpiło  Sandomierskie Studio Piosenki pod opieką Martyny Puszki – Maziarz.
 
Kolejna część  wydarzenia miała miejsce na  Placu Jana Pawła II gdzie zbrojni zaprezentowali gonitwy husarskie, pokazy sprawności bojowej husarii oraz pokaz artylerii z XVI wieku. Turyści byli pod wrażeniem kunsztu wykonawców. 
 
Atrakcyjny początek sezonu urozmaici rozpoczynający się pierwszego maja Festiwal Filmów i Spotkań NieZwykłych. Serdecznie zapraszamy.