Farben Lehre - relacja

W niedzielę 9 lutego 2018 roku o godz. 20.00 w Lapidarium pod Ratuszem w Sandomierzu miał miejsce koncert, który na długo zapadnie w pamięć licznie zgromadzonej w klubie publiczności. Na scenie Lapidarium pojawił się zespół The Pajx (jako suport) oraz Farben Lehre jako główna gwiazda wieczoru.

Zespół Farben Lehre powstał we wrześniu 1986 roku. Od tamtego czasu ukazało się 12 płyt studyjnych. Na swoim koncie płoccy muzycy mają występy u boku tak znaczących formacji jak The Exploited, Die Toten Hosen, New Model Army, U.K.Subs, G.B.H., Vibrators czy Dritte Wahl. W ostatnich 15 latach zespół zagrał ponad 1500 koncertów, co sytuuje go w gronie najczęściej koncertujących polskich (i nie tylko) formacji.

W Lapidarium pod Ratuszem sandomierska publiczność miała okazje przekonać się, że muzyka Farben Lehre jest energiczna, melodyjna i pełna radości grania. Ostre, jednak przystępne, dźwięki oraz garść szczerych słów stanowią próbę duchowego porozumienia się z drugim człowiekiem. Z pośród najbardziej znanych utworów zespół zaprezentował takie „kawałki” jak: „Anioły i Demony”, „Achtung 2012”, „Erato”, „Terrorystan” oraz „Judasz”. Oczywiście nie zabrakło również nieoficjalnego hymnu wszystkich maturzystów „Matura” czy „Spodni z GS-u”.

Koncert został nagrodzony mocnymi oklaskami. Nie obyło się bez bisów, autografów i wspólnych zdjęć z zespołem.