26. Finał WOŚP w Sandomierzu

Jak co roku Sandomierz gra z WOŚP!
Nasi Wolontariusze zapraszają filmowo na 26. Finał WOŚP w Sandomierzu:
www.facebook.com/wosp.sandomierz

 

14 stycznia 2018 r. w godzinach 8.00-17.00 wypatrujcie naszych wolontariuszy na ulicach Sandomierza, bądźcie hojni, pamiętajcie – gramy dla wyrównania szans w leczeniu noworodków!
 

Zapraszamy na imprezę kulturalną towarzyszącą kweście, jaka odbędzie się w Hali Widowiskowo-Sportowej MOSiR (ul. Patkowskiego 2a) w niedzielę 14 stycznia od godziny 13.30.


W programie:
Zespół taneczny „Dance Mania”
Sandomierskie Studio Piosenki
Centrum Edukacji Artystycznej GAMA
Fabryka Ruchu
Formacje taneczne PARADOX
Sandomierski Klub Karate Kyokushin


Koncerty:
18.20 Sando All Stars akustycznie
19.15 Koncert finałowy zespołu Rastafajrant
20.30 Światełko do Nieba

 

Pomiędzy występami zapraszamy na licytacje gadżetów WOŚP i innych fantów przekazanych przez darczyńców! Licytacje planowane w godzinach: 13.45, 15.10, 16.15, 16.55, 17.50, 18.55.

Za przysłowiowe „co łaska” podczas imprezy zaoferujemy: ciepły poczęstunek, napoje, ciasto.

W godzinach 13.00-16.00 zapraszamy na Rynek Starego Miasta, gdzie będzie uruchomione stoisko 
kowala artystycznego Adama Stolarczyka oraz mini piknik motocyklowo-samochodowy.

 

Mini piknik motocyklowo-samochodowy
Inicjatorem i organizatorem mini pikniku motocyklowo – samochodowego są pasjonaci motocykli i zabytkowych samochodów, a ich pomysł skierowany jest do każdego, kto zechce włączyć się do wspólnej zabawy. Za symboliczne „co łaska” będzie można odbyć przejażdżkę wybranym motocyklem lub samochodem, oczywiście pod opieką właściciela pojazdu.

 

Adam Stolarczyk - kowal artysta, który równie chętnie zajmuje się kowalstwem użytkowym. W zakres usług wchodzi nie tylko szeroko rozumiane kowalstwo artystyczne, zajmuję się również min. regeneracją części maszyn rolniczych. Specjalność to elementy dekoracyjne, okucia mebli, dłuta snycerskie oraz metaloplastyka.

„Jeżeli stal ”nie zobaczy” młotka – nie jest to kowalstwo lecz ślusarstwo. Żelazo powinno być wyjęte z ognia i przekute na kowadle, powinno żarzyć się czerwienią a kowadło donośnie dźwięczeć. Bez tych kolorów i dźwięków nie ma kuźni, nie ma kowala. Towarzyszy mi konkretny cel – podtrzymywać kowalstwo artystyczne i ludowe w miarę możliwości w tradycyjnym stylu, dać przykład iż metal mimo że zimny, potrafi wprowadzić do domu ciepło i odrobinę (a nawet więcej) sztuki.”  

 

Gorąco zapraszamy wszystkich, a w szczególności dzieci i młodzież!

Cały dochód z kwesty i imprezy towarzyszącej przeznaczony zostanie na rzecz WOŚP.

 

***

RASTAFAJRANT
Zespół został założony w Cieszynie [PL] w 2015 roku przez zawodowych muzyków współpracujących m.in. z "De Press", "Dzioło", "LP", Dawidem Kwiatkowskim, Patrykiem Kumórem, "The Polish" czy Teatrem Śląskim w Katowicach ("Skazany na bluesa").

Grupa ma na swoim koncie ponad 100 koncertów klubowych i plenerowych, a takie numery jak "Wolność", "Sen wariata" czy "M2" jeszcze długo po występie pozostają w głowach słuchaczy, co zaowocowało dotychczas liczbą prawie 50 000 wyświetleń na youtube. Zespół regularnie zapraszany jest również na koncerty w Republice Czeskiej.

Latem 2017 roku zespół wydał płytę EP "Dżob Marley".

Na zaproszenie Polonii "RASTAFAJRANT" w ramach zimowej trasy koncertował będzie również w Wielkiej Brytanii, Austrii i Republice Czeskiej.

"RASTAFAJRANT" gra energiczną mieszankę z pogranicza reggae / rocka i poezji ska-kanej. Muzycy mają w swoim dorobku kilkaset występów i wieloletnie doświadczenie sceniczne.
Na naszych koncertach nie brakuje również najbardziej znanych hitów reggae, rocka i bluesa ze sceny polskiej.

W czerwcu 2017 roku zespół wygrał ogólnopolski plebiscyt na udział w prestiżowym "Reggaenwalde Festiwal" oraz został zaproszony do udziału w imprezie towarzyszącej Mistrzostwom Europy UEFA EURO U-21.

Muzycy dotychczas dzielili scenę m.in. z Kazikiem Staszewskim, Perfectem, Cleo, Maleo Reggae Rockers, Farben Lehre, KSU, LOKA, Anią Rusowicz, Mike Love, Scum Of Toytown i wieloma innymi.

......